This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Trust Rank - bardzo ważny

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Trust Rank 

Parametr bardzo istotny jeśli chodzi o jakość strony z której pozyskujemy linki.

Większość osób polega tylko na Page Rank - co oczywiście też jest dobre - jedno z drugim jest dość ściśle powiązane.

Mianowicie: posiadanie dość dużego zaufania w oczach wyszukiwarek internetowych będzie sprzyjało możliwości wzrostu parametru Page Rank. Brak zaufania będzie nam to utrudniał.

Podczas gdy Page Rank i jego skala od 0 do 10 została opracowana przez twórców Google'a, tak Trust Rank opracowali ważniacy z Yahoo: Jan Pedersen i jego kumple z Uniwersytetu Stanforda - Zoltan Gyongyi i Hector Garcia-Molina.

Głównym celem tego wskaźnika jest wychwytywanie spamu. Filtrowanie milionów stron pod kątem tego, które są na prawdę przydatne dla ludzi a które też są szkodliwe i są tylko dla picu.

Stron zaspamowanych oraz tzw zapleczy jest znacznie więcej niż tych na prawdę w użyciu.

Niemal na każdą powstającą nową stronę, która chce się pozycjonować, powstaną liczne strony zapleczowe, które będą do niej linkować.

Powstaną też liczne artykuły o bardzo małej wartości dla człowieka. To wszystko powstanie na nowych stronach jak i zapleczach, które powstały już wcześniej. Te strony jako nie wnoszące zbyt wiele wartości dla internautów, nie powinny się znajdować wysoko w wynikach wyszukiwania. Nie ma dla nich przecież zaufania, bo tylko linkują do innych stron. Mają bardzo dużo linków wychodzących aż z przesadą wink Nie mają odnotowanych wielu odwiedzin internautów, czyli to te nieużywane.. Wśród wielu linków wychodzących z tych stron są też linki do stron przed którymi google ma chronić internautów jak: nadmierne reklamy zamiast wartości treści, reklamy do rzeczy dla dorosłych, hazard itp

To wszystko jest negatywnie oceniane i tak musi być robione przez google. Jest taka konieczność aby dzieci i zresztą wszyscy nie trafiali na to przypadkiem i nie wpadali przez to w sidła hazardu, kupowania nielegalnych rzeczy, tracenia pieniędzy na różnych przekrętach na stronach dla dorosłych, ściągania wirusów na swoje komputery, oglądania bardzo hardcorowych filmów wink itp.

Nie może być tak, że ktoś wyszukując: matematyka, plotki, filmy otrzyma przekierowanie na stronę dla dorosłych. A było to bardzo powszechne w przeszłości, że wyniki wyszukiwania miały w sobie dużo przekierowań do tego czego wcale się nie szukało ;)..

Nie jedna osoba stosuję takie metody jak ja, że po zrobieniu jednej strony, którą chce się wypozycjonować, robi się 20 stron towarzyszących - zapleczówek, np blogów piszących w podobnym temacie i rzucających linki ze słowami kluczowymi na stronę docelową i jej podstrony.

Więc tworząc jedną stronę, która ma być na prawdę użyteczna - tworzę wielokrotność stron zupełnie nieprzydatnych.

Jednak ta metoda jest wciąż nieryzykowna - gdyż są to stronki zrobione na najważniejszych stronach blogowych i mikroblogowych świata, cieszących się dużym zaufaniem. Samodzielnie tworząc swoje zaplecza, można stworzyć takie coś, co nie będzie miało negatywnego wpływu na zaufanie do strony.

Korzystając z takich metod jak: systemy wymiany linków czy też płatne wpisy w niektórych katalogach - podejmuje się dość duże ryzyko. Nie neguję oczywiście wszystkich katalogów ale należy wiedzieć, że wiele z nich, które dają opcję jakiś wpisów premium, wcale nie dają lepszych linków ale gorsze bo np w nadmiarze i w brzydkiej postaci jakiś wielkich reklam.

Tak więc katalogi dające wpisy premium, które tak to wyglądają, że są podświetlane, wielką czcionką zrobione, wyskakują masowo na różnych podstronach - to wcale nie są dobre linki!!

Nie można niczego demonizować i przechodzić w skrajności twierdząc, że katalogi wszystkie są złe. Młode z małym page rank - na pewno nie mają dużego zaufania i mogą narobić problemów.

Natomiast jeśli mamy do czynienia z tymi najbardziej zaufanymi ze wszystkich polskich katalogów, to już co innego ;) A zaufanie opiera się na tym, że katalogi te są już bardzo starymi stronami polskiego internetu. Odwiedzone były miliony razy. Skoro uzyskały duży Page Rank, to mają bardzo dużo linków przychodzących. Duża liczba linków wychodzących nie jest tutaj też niczym złym. To właśnie nadaje siłę, że są to tak ważne katalogi, że tak dużo stron internetowych mają skatalogowane. System oceniania wg Google musi odpowiadać temu co dla realnego internauty jest istotne. Jeśli ktoś chce przeglądać katalog to najlepszy dla niego jest ten, który ma najwięcej skatalogowanych stron.

katalogi wciąż przeglądane przez internautów, którzy szukają konkretnej firmy, usługi, partnera do interesów itp.. Które mają taką wartość, jednocześnie każdy wpis jest sprawdzany i tylko poważne strony zgodne z regulaminem są przyjmowane.

Istnienie nadmiaru reklam jest również negatywnie oceniane. Google ma na celu dawanie jak najlepszych wyników wyszukiwania dla internautów.

Jeśli jest nadmiar różnego typu banerów i linków reklamowych, to jest to zdecydowanie coś przed czym stara się uchronić internautów. Dużo reklam oznacza dużo nakłaniania do czegoś, dużo ofiar reklamy i dużo brudnych zysków.

Chodzi m.in o rozróżnienie komerycyjnej reklamy od prawdziwej wartości. Prawdziwa wartość to gdy np koledzy szczerze się wypowiadają, że jakiś artykuł jest sprawdzony i na prawdę dobry. Reklama to często jest wkręt dla mas mówiący, że coś jest super podczas gdy nie jest.

Zostaną też źle ocenione wszelkie katalogi, które przyjmują wszelkie możliwe wpisy w tym do beznadziejnych stronek typu: farmy linków i zaplecza - bo to jak dowód, że właściciel katalogów wspiera spamowanie dla odniesienia własnych korzyści.

Jak ma być traktowana strona, do której prowadzą tysiące linków - co robi pozór bardzo ważnej strony a jednocześnie ranking alexa twierdzi, że tam nikt nie wchodzi..?

Systemy wymiany linków należą do tych najbardziej ryzykownych z uwagi na to, że również nie oddają prawdziwej wartości, tylko linki płatne mają służyć oszukiwaniu, że coś mało warte jest bardzo dużo warte, skoro jakieś inne fora i blogi o tym mówią.

Ale gdyby mówiły szczerze a nie za pieniądze.. ;) To jak rozróżnienie, który kandydat jest na prawdę lubiany i dostał dużo głosów a który a który głosy kupował i fałszował wyniki wyborów.

Jeśli uczestniczyłeś w SWL-ach ponosisz ryzyko, gdyż roboty wyszukiwarek internetowych szukają powiązań stron spamerskich. Jeśli jest jakieś powiązanie z Twoją stroną bo kupiłeś linki od kogoś lub odwrotnie - może Ci się oberwać. Nawet jeśli kupiłeś dodawanie do jakiś beznadziejnych precli, które mają już dużo artykułów a wśród tych artykułów są takie co linkują do tych co mają dużo linków ze źródeł takich jak: inne beznadziejne precle, beznadziejne katalogi i systemy wymiany, to już jest jakieś powiązanie - nie bezpośrednie ale jest pomiędzy Twoją stroną a tymi nielubianymi i podejrzanymi.

Chyba, że będą to takie systemy wymiany linków, które nie dają żadnego świadectwa tego, że jakieś linki zostały utworzone po to by ktoś osiągnął korzyści majątkowe sztucznie podnosząc wyniki wyszukiwania - czyli oszukując google.

Takim sposobem mogą być artykuły sponsorowane, tak że nie wiadomo, że są sponsorowane. Można spróbowac się umówić z jakimiś blogerami o to by powstał artykuł u nich do Twojej strony linkujący i umówić się co do kwoty.

Są różne agencje interaktywne, które współpracują z wieloma innymi osobami i firmami zajmującymi się również pozycjonowanie, marketingiem, webmasteringiem mają swoje rozwiązania na to by powstawały dobre artykuły na dobrych stronach z linkami, gdzie jednocześnie się kręci biznes, bo ktoś artykuły musi pisać i na tym zarabia, ktoś zarabia na zamieszczeniu na swojej stronie artykułu a jeszcze ktoś za to, że łączy potrzebujących linków tego typu jak i osoby chętne do zarobienia kilku groszy tą metodą. Np platforma whitepress

Korzystanie z tego typu rozwiązań może być to na prawdę dobre, jeśli z jakiś blogów powiązanych tematycznie będą prowadziły linki z treści artykułu. Co samo w sobie jako linki powinno mieć wartość dużo dużo większą niż linki z katalogów, z forów - stopki, czy komentarzy na blogach.

Takie rozwiązanie na pewno może przynieść dla strony dużo zaufania, poprzez logiczne powiązanie kontentu jednej i drugiej strony a jeśli autor jakiegoś bloga zrobił link do innego bloga, to oznacza, że "musiał" być tym na prawdę zainteresowany, jest powiązanie wielu słów kluczowych pomiędzy tymi stronami - to jest coś co na pewno bardzo dobrze wpływa na zaufanie i pozycje strony w wyszukiwarce.

narzędzia służące do sprawdzania Trust Rank - nie oficjalnie wg wytycznych google czy yahoo ale wzorujące się na nich i dające w dość dużym przybliżeniu ocenę.

Złe strony to również strony o treści porno lub nawołujące do nienawiści pełne wulgaryzmów. Te strony nie zostaną przyjęte do zadbanych katalogów. Nie pozwolą na dodawanie takich linków administratorzy i moderatorzy szanujących się blogów i for.

Zatem jeśli pozyskuje się linki przychodzące ze stron tych moderowanych to już zyskuje się trochę "trust flow" Nie dostanie się tego w SWL-ach. Załóżmy że wybierasz stronki na których chcesz linka - opłacasz bo na razie nie wyglądają tak źle i myślisz sobie - nie zrobiłem nic ryzykownego. Ale potem właściciel tej strony by sobie zarobić przyjmuje kolejne linki do stron nielubianych przez google i co wtedy?

Algorytm mówi tak: ten Twój kolega co dał Ci linka koleguje się też ze spamem - moim wrogiem. Przyjaciel moich wrogów jest i moim wrogiem, więc tamten stał się wrogiem a następnie Ty jako jako jego przyjaciel i jeszcze troszeczkę podpadają inne strony powiązane z Twoją - nie zostaną od razu ofiltrowane, być może nigdy ale opadnie im trust trochę z tego powodu - za samo podejrzenie, że oni też należą do szajki ;)

 

Co robić by zadbać o wzrost zaufania właśnej strony:

 

- pozyskiwanie linków z forów internetowych o wysokim Page Rank - zadbane z tysiącami a nawet milionami użytkowników ze świata - te strony na których na prawdę jest dużo użytkowników, którzy z kolei te linki mogą dostrzec tym lepiej. Coraz częściej moderacja stosuje takie metody: zanim się uzyska link w stopce, profilu czy po prostu w treści - trzeba wykazać się dobrymi uczynkami, udowadniać, że nie jest się robotem ani spamerem a także używanie forum z tego powodu, że interesuje się i zna się na tematyce tam poruszanej. Należy np napisać 10 postów - na prawdę inteligentnych, pomocnych - to najlepszy dowód, że nie zrobił tego bot spamujący.

- linki z blogów o dużym PR i co za tym idzie dużej czytalności w świecie i nie pozwalające na dodawanie słów kluczowych - to też eliminuje ilość spamu a dzięki temu mają większy trust.

- korzystanie z list zawartych już w necie, które znajdziemy wpisując "high Page Rank websites" "linki trust" czy "trust rank pages"

- sprawdzamy strony za pomocą narzędzi typu trust rank checker, te co wypadają bardzo dobrze, wykorzystujemy by mieć tam linka a najlepiej kilka linków.

- popularną metodą jest zdobywanie linków ze stron o domenach .edu .gov ale i gov.pl i i rządowe z różnych innych krajów są bardzo mocne często .org - jeśli na prawdę należą do jakiś poważnych organizacji. O ile uda się znaleźć takie, które nie zostały zaspamowane tysiącami komentarzy z linkami. Wtedy strona traci dużo zaufania za brak moderacji.

- Duże zaufanie widać we wszystkich stronach, które są bardzo stare i mają dużo odwiedzin każdego dnia.

- Duże zaufanie mają najważniejsze katalogi takie jak panorama firm i inne katalogi firm i sklepów, które tylko i wyłącznie strony firmowe katalogują.

-Także linki pochodzące z różnego typu systemów oceniania jak ceneo, openeo.

- Ze stron typu wiki jak wikipedia jeśli jest to strona tak zadbana i administrowana jak wikipedia, czyli bez spamu. Dla niektórych posiadaczy stron będzie możliwość wykorzystania tego typu wiki strony. Jeśli można tam wrzucić wartościowy artykuł tłumaczący coś a jednocześnie z odnośnikiem do własnej strony jako źródła informacji.

- Duże zaufanie widać we wszystkich stronach, które są bardzo stare i mają dużo odwiedzin każdego dnia. Duże zaufanie mają najważniejsze katalogi takie jak panorama firm i inne katalogi firm i sklepów, które tylko i wyłącznie strony firmowe kataloguje.

-Także linki pochodzące z różnego typu systemów oceniania jak ceneo, openeo.

- Wszystko co wiemy, że jest na prawdę poważne i znane wśród internautów jak zumi do którego można dodać każdą firmę i sklep internetowy

- Na pewno jeśli uda się zdobyć dużo zaufania poprzez zapłacenie odpowiedniej kwoty, na wrzucenie artykułu sponsorowanego na jakiś poważny serwis internetowy.

 

A teraz film: jak działa przepływ trust tzw "trust flow" i jak on może być przekazywany do naszej stronki i jak to najlepiej wykorzystać - filmik, opowiada Matt Cutts.

 

A oprócz tego, dla wszystkich, którzy jeszcze nie poznali majestic seo i przydatnych tam parametrów opartych na pomysłowości twórców majestic.

Występują tu dwa podstawowe parametry opisujące stronę i jest to jedno z najlepszych tego typu narzędzi diagnostycznych. Parametry: trust flow oraz citation flow to dwie najważniejsze składowe całego profilu linków prowadzących do strony.

Ponieważ dobre są strony, które są powiązane tematycznie z naszą stroną i te uzyskają dużą wartość citation flow. Ale są dobre również wszystkie inne strony, które ogólnie cieszą się dużym zaufaniem i te mają dużą wartość trust flow.

Rozkład na wykresie tych dwóch zależności daje obraz tego jak się pozycjonuje stronę, czy jest to skuteczne czy tez nie. Czy strony z których pochodzą linki są ok czy też nie.

Trust Rank

I na koniec wyjaśnienie jak korzystać z tych parametrów na blogu majesticseo: Trust flow i Citation flow

 

   
   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker