This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Pingwin i Panda

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

Te sympatyczne zwierzątka to nazwy algorytmów wykorzystywanych przez google.

Pozycjonerzy boją się ich aktualizacji, ponieważ po każdej aktualizacji tych algorytmów powstają duże zmiany w wynikach wyszukiwania dla stron niezbyt dobrze pozycjonowanych.

W internecie są miliony stron, ale gdy coś wyszukujemy to spoglądamy w większości przypadków tylko na pierwszą stronę wyników.

Zatem mamy wielką walkę o pierwszą stronę wyników. W tym celu stosuje się różne sztuczki i nieetyczne metody.

Co z kolei skutkowało poważnym problemem dla google. Jak przedstawić internautom najtrafniejsze wyniki zamiast mało wartościowych stron, które to próbowały wybić się poprzez dużą liczbę linków spamujących.

Do walki z tego typu stronami została początkowo wymyślona panda a później dołączył do niej pingwin.

Panda Seo

Panda

Powstała w lutym roku 2011. Jej zadaniem to było ocenianie i promowanie bądź dyskryminacja stron na podstawie zawartości tekstu.

Kontent strony jest bardzo ważny. Ważne by treści nie były duplikowane z innych stron i ważne by były jak najbardziej oryginalne.

Panda Seo sprawiła, że wielu pozycjonerów zaprzestało duplikowania treści i oszukują Pandę poprzez robienie artykułów synonimizowanych. Używając do tego programów sprawiają, że wychodzi nowa treść z tego samego artykułu, zwykle bardzo głupia i z błędami ale dla googla jest ona w porządku, bo widoczna jako coś nowego.

Wcale to nie oznacza, że jakakolwiek skopiowana treść powoduje problemy. Przecież normalne jest, że ktoś cytuje jakieś artykuły w różnych naukowych rozprawkach. Cytuje się często kogoś, wikipedię i cytaty znanych ludzi i za to kary nie będzie. Natomiast ważna kwestia jest taka, że dobrze promowane są treści nowe i oryginalne.

Panda jest systematycznie aktualizowana. Począwszy od wersji 1.0 przez ponad 20 aktualizacji doszło do ostatniej Panda 4.0.  Jeśli pewnego dnia dojdzie do dużych zmian w wynikach wyszukiwania i dość zaskakujących zmian, to warto sprawdzić czy właśnie nie doszło do nowej aktualizacji algorytmu Panda.

Pingwin

powstał w kwietniu 2012 roku i również doczekał się już swoich wielu aktualizacji. Pingwin Seo ma za zadanie oceniać linki prowadzące do strony. Będzie Twoim sprzymierzeńcem jeśli profil linków będzie naturalny. Wówczas możesz prześcigać konkurencję poprzez posiadanie mniejszej liczby linków ale za to mocniejszych i w bardziej naturalnie wyglądającym profilu. Masz za to przesrane u Pingwina jeśli masz dużo linków z katalogów, małą dywersyfikację anchorów albo dużo linków z precli gdzie powtarza się ciągle schemat: 500 znaków na arytkuł i 2 linki w artykule...

Jednak nie ma co się bać, wystarczy kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować aby nie zostać ukaranym.

  • Nie pozycjonuj tylko na niewielką liczbę słów kluczowych. Im więcej słów kluczowych tym lepiej, nawet jeśli Ci na nich nie zależy, to i tak powstrzymaj się od używania ciągle tego samego anchor tekstu.
  • Niech nigdy nie zasypie Twojej strony wielka ilość słabych linków. Nie korzystaj jeśli się nie znasz na systemach wymiany linków. Pingwin jest czujny na nienaturalny przyrost dużej ilości linków z bardzo słabych stron.
  • Nie ograniczaj się tylko do form takich jak katalogowanie i preclowanie. Zdobywaj linki jak najbardziej urozmaicone.
  • Zdobywaj dużo najmocniejszych linków. Page Rank 9,8,7,6,5,4
  • Zdobywaj linki zaufane o dużym Trust Rank, tu z pomocą przychodzą strony z domenami .edu .gov
  • Niech Twoja strona nie linkuje do słabych stron, bez wyrobionego Page Rank, bez wartościowej treści i bez powiązania tematyką.
  • Nie twórz gwałtownego przyrostu linków jeśli Twoja strona jest świeżo upieczona. Początkowo dodawaj tyko mocne linki i niewielką ilość na dzień. Z czasem będziesz mógł sobie pozwalać na więcej i więcej.
   
   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker