This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Skąd się biorą mity

 

 

Mity Seo i nie tylko

 

Geneza Powstawania mitów

 

 

 

 

Mamy do czynienia z informacjami mniej i bardziej trafnymi. Tymi, które są bliżej prawdy i bardzo od niej dalekie

Mamy też do czynienia z wieloma informacjami nieprawdziwymi, które celowo są rozgłaszane w celu wpływania na społeczeństwo i odnoszenia dzięki temu korzyści.

Są też informacje takie, które są błędne, mimo że nikt nikogo nie chce oszukiwać, to jednak ciągle to robią sobie wzajemnie ludzie.

To jest niestety skutek natury ludzkiej, która ma tendencję do powtarzania informacji.

 

Powtarzać i przetwarzać informacje to nasza codzienność. Nasze umysły to zbiorowisko nieskończonej liczby informacji, które musimy jakoś przetwarzać, jakoś się do nich odnosić, jakoś się nimi posługiwać.

 

Więc umysł ma też sposoby na to jak sobie radzić z ogromem informacji, która go przytłacza.

Po prostu wiele z nich traktuje poważnie i rejestruje, zapamiętuje to co nas otacza, wszystko co usłyszymy i wyczytamy.

Umysł ma też wady, po pewnym czasie możemy coś pamiętać ale nie pamiętamy już czy to była prawda czy tylko to usłyszeliśmy.

Mózg nie chce się męczyć i lubi odpoczywać. Nie chce analizować czy to prawda czy też nie, czy to plotka, czy zdarzyło się na prawdę. Im dłużej czasu mija, tym bardziej mamy mnóstwo informacji zakodowane jako prawdziwe.

Nie umiemy się nawet odnieść do tego: skąd ja to wiem? czy to jest prawda, skąd ja to wziąłem?

 

Wiemy, że wiemy ale nie wiemy za bardzo skąd to wiemy

Nie wiemy też czy to co wiemy prawdą jest

 

SEO Posejdon

 

 

Jeśli to co wiemy jest nieprawdą, to jaka satysfakcja z tego, że ktoś twierdzi, że coś wie. To co on wie, jest tylko faktem, tego, że on tak uważa, wciąż nie mamy na tej podstawie określonej prawdy

 

 

 

 
   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker