This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przydatne narzędzia SEO

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE UNIWERSALNE NARZĘDZIA DLA WEBMASTERÓW

 

Ahrefs.com - Jest to bardzo przydatna strona. Po pierwsze do analizy stron własnych, konkurencji czy innych.

Ahrefs pozwala na przegląd linków prowadzących do strony. Oczywiście nie jest za darmo i obecnie nie ma ani jednego darmowego narzędzia, które by udostępniało tak wiele możliwości.

W wersji darmowej jednak całkiem dużo da się podziałać a jeśli ktoś zechce to może wykupić usługi płatne, wtedy będzie mieć do dyspozycji na prawde wiele możliwości.

Ahrefs daje między innymi: wyszczególnienie wszystkich linków prowadzących do strony, czy też wszystkich domen linkujących do danej strony. Wyszczególnia typy linków: obrazki, nofollow, dofollow, anchor text-y, strony .gov .edu. Prowadzi wykresy linków przychodzących i utraconych. Daje możliwość porównywania do siebie różnych stron pod względem ilości i jakości linków.

 

Majesticseo - Podobne narzędzie do ahrefs. Analiza backlinków. Również prowadzi wykresy, wyszczególnia rodzaje linków ocenia ich wartość: page rank, trust flow, citation flow - czyli poziom zaufania strony oraz jej jakości.

Możemy zobaczyć taką ocenę zarówno do stron, z których pochodzą linki jak i osobno ocena samych pojedynczych linków. Dodatkowo: wykresy, diagramy, porównania itp

 

Cmonitor - Do szybkiego sprawdzania pozycji strony. Należy wpisać adres strony, którą sprawdzamy i słowo kluczowe i dowiadujemy się na której pozycji w wynikach wyszukiwania google jest ta fraza.

 

 

Seostation  - Do długoterminowej analizy pozycji wyszukiwanej frazy w wynikach google. W wersji darmowej jest możliwość analizy trzech fraz.

Wykresy pozwalają na analizę pozycji strony. Przydatne narzędzie do edukacji, na bierząco można analizować wpływ naszych kroków w pozycjonowaniu na zmiany pozycji w wynikach wyszukiwania. Każdego dnia sprawdzasz liczbę linków do swojej strony. Natomiast jeśli zechcemy sprawdzić te linki to zostaniemy przeniesieni na stronę ahrefs.com. Odnaleźć tam też można trochę wiedzy, regularnie dodawane są artykuły dotyczące zagadnień związanych z pozycjonowaniem stron. Artykułu te pisane są przez Lexy - znaną a może najbardziej znaną osobistość w polskim SEO.

Poprzednio jeśli chciało się sprawdzić linki przychodzące, wówczas było przekierowanie na ahrefs.com a teraz następuje przekierowanie na majesticseo.

 

Serpmonster - podobnie jak wyżej opisane seostation. W wersji darmowej - monitoring trzech fraz na jedną domenę.

 

Webpozycja   - Moje ulubione do analizy pozycji w wynikach google. W wersji darmowej można monitorować 15 fraz. Do tego raporty, wykresy, analiza konkurencji itp. Chyba najlepsze ze wszystkim pod kątem tego ile można wycisnąć informacji za darmo :)

 

TwojaPozycja - Bardzo dużo możliwości śledzenia pozycji wielu fraz i wielu stron na raz, pozyskiwanie i podpowiadanie najbardziej opłacalnych fraz i analiza konkurencji. Najbardziej opłacalna opcja dla pozycjonerów chcących śledzić wiele stron na wiele różnych fraz

 

Ranking.net.pl - Szybkie sprawdzanie page rank dla pojedynczych stron. Dodatkowo pokazuje się ranking alexa.com. Można tam dodać stronę do katalogu a pierwsze sprawdzenie swojej, nawet nie ukończonej strony, pozwala na zaindeksowanie jej przez google i inne wyszukiwarki.

 

Page Rank Checker - takie samo narzędzie co powyżej z tym że najpopularniejsze na świecie. Page Rank tej strony = 9

 

Pingmylink - Narzędzie do pingowania. Przydatne w tworzeniu wielu dowiązań do swojej strony lub podstron lub też stron na których są nasze linki. Dzięki większej liczbie odnośników prowadzących w dane miejsce, zwiększa się szybkość z jaką roboty google trafią w te miejsce. Bardzo skuteczne jeśli wszystkie nasze linki w internecie będziemy pingować, wówczas zwiększamy ilość i szybkość indeksowanych linków.

Należy wiedzieć, że może dużo czasu zajść do momentu, gdy nowe linki zostaną zauważone. Często roboty nie skorzystają też z opcji przejścia przez link i pozytywnego zaindeksowania go. W tym celu zmuszamy roboty do wielokrotnego pojawienia się w miejscu gdzie utworzone zostały linki do naszej strony.

 

Pingomatic - Podobne narzędzie do poprzedniego

 

Bulkseotools - masowe sprawdzanie page rank. Można wprowadzić do 500 linków, które następnie zostaną sprawdzone pod względem page rank. Bardzo przydatne jeśli zdobywamy jakieś listy linków z internetu i chcemy sprawdzić je, bez wprowadzania każdego z osobna. Odrzucamy nie działające strony, które rozpoznajemy po braku page rank. Uwaga! jeśli strona jest na protokole szyfrowanym https, wówczas page rank się nie pokazuje, tak samo jak przy użyciu innych narzędzi. Jeśli widzimy w adresie url protoków szyfrowany https:// to podmieniamy na http by poznać prawdziwy page rank.

 

Iwebtool - to również przydatna stronka zawierająca w sobie bardzo dużo różnych narzędzi seo. Wśród nich istotny dla wszystkich ryzykantów google banned checker - diagnozowanie czy dana strona została ukarana

 

Backlinkwatch - szybkie narzędzie do sprawdzania linków przychodzących. Nie podaje wszystkich ale za to bardzo dużo. Jak na razie zdaje się być najlepszą tego typu stroną, gdyż podaje najwięcej backlinków za darmo.


Seoquake  - pasek zadań, jako dodatek do przeglądarki mozilla firefox. Seoquake, to bardzo przydatne narzędzie. Po zainstalowaniu, wystarczy, że wchodzisz na różne strony i za każdym razem otrzymujesz podstawowe informacje na temat tej strony takie jak: Page Rank, Alexa Rank,  ilość plusów, twitów i lajków prowadzących do tej strony.

W wersji płatnej możesz otrzymywać pełny wykaz linków prowadzących do danej strony. Także indeks google oraz przycisk "who is" który pokazuje informacje na temat strony takie jak: hosting, właściciel itp.

Density - analizuje zagęszczenie słów kluczowych.

Diagnosis - szybki audyt strony.

Info - podstawowe info o danej stronie i różne parametry wedlug Semrush

 

Seomastering - różne przydatne narzędzia w tym Trust Rank checker. Przydatne by sprawdzać strony pod względem trust rank i zdobywać jak najwiecej linków z tego typu stron. No i nie daj się powkręcać pozycjonującym na zlecenie. Jakie to oni super linki robią. Sam sprawdzaj prawdziwość wartości linków.

 

Semrush - równie przydatne z kategorii narzędzia dla webmasterów. Sprawdzanie linków, analiza konkurencji tzn które strony konkurują na dane słowa kluczowe. Można sobie sprawdzić te konkretne anchory pod kątem sily - czyli jak trudno będzie wypozocyjonować i co bardzo przydatne jak dużo ludzi dokładnie to wpisuje w google. Jednak jeśli korzysta się z paska narzędzi seoquake, to jest tam opcja również analizy ze strony semrush, więc osobne wchodzenie na tą stronę wówczas nie ma sensu.

 

Semstorm - Nowy polski patent do analizy linków ale jak widać wzorowany zupełnie na powyższym semrush. Wyczytałem w pewnym artykule, że chłopaki pozyskały milion złotych dotacji na stworzenie tego narzędzia. Aby zarabiać, to oczywiście jak wiele narzędzi jest to płatne, ale na początku można skorzystać z wersji free przez dwa tygodnie i wyciągnąć wszystkie najważniejsze informacje a potem można platformę opuścić.

 

Woorank - jedno z najlepszych i najbardziej popularnych narzędzi seo do optymalizacji. Należy założyć konto. Następnie wpisuje się adres danej strony i pojawiają się najważniejsze zagadnienia dotyczące optymalizacji strony. Co jest w porządku a co warto poprawić. Wskazówki dotyczące tego jak się ma treść do słów kluczowych, błędy w kodzie php, czas ładowania i inne.

 

AddThis - tu możesz pobrać kod do swojej strony po czym monitorować ruch na swojej stronce. Dowiesz się ile osób dziennie wchodziło, czy trafili poprzez wyszukiwanie google czy też przez link z którejś strony - i której konkretnie. Z jakich krajów ten ruch pochodzi. Dodatkowo kto jest operatorem internetu danego użytkownika, jakiej przeglądarki używa i jakiego systemu operacyjnego - bajer.

Samemu wówczas się analizuje na jakich stronach linki były najskuteczniejsze i przyniosły najwięcej użytkowników. Zwróćcię uwagę, że jest to strona o Page Rank = 10

 

Extremetracking - podobne narzędzie do poprzedniego, czyli analiza trackingu

 

Google webmaster tools - to jest chyba najbardziej znane w świecie narzędzie dla webmasterów i pozycjonerów, no ale ja o tym na końcu. Oczywiście trzeba mieć konto na google, co jest podstawą. To samo konto, które służy do zapleczowych blogów na bloggerze, wrzucania filmików na youtube, korzystania z serwisu google plus i innych. Narzędzia od google dla webmasterów to bardzo duży zasób możliwości. M.in: analiza ruchu, pozbywanie się niechcianych linków gdy popadło się w filtry, analiza szybkości strony i raport co można poprawić.

Tak samo jak w przypadku narzędzi powyżej działa to na zasadzie, że trzeba wkleić kod do własnej strony aby ją analizować, bo w przeciwnym razie ludzie analizowali by nie swoje strony. Konkurencja pozbyła by nas wszystkich linków i wypadlibyśmy z indexu.

Znajdziemu tu też analizę szybkości swojej strony, ocena i sugestie na temat tego, co można by poprawić aby zyskać na szybkości, do tego służy Page Speed Tool

 

   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker