This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Optymalizacja Stron Internetowych

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Czym jest Optymalizacja Stron Internetowych

Optymalizacja Stron to dość szerokie pojęcie. Ogólnie można to określić jako robienie wszystkiego tego co zawiera strona tak aby spełniało to standardy wymagań wyszukiwarek internetowych.

Optymalizację można podzielić na dwie podstawowe poddziedziny, którymi są:

- Optymalizacja Techniczna

- Optymalizacja Treści

 

Zarówno pierwsze jak i drugie pojęcie związane jest z wieloma czynnikami, które zostaną omówione w dalszych rozdziałach. Tu tylko w bardzo uproszczonym skrócie:

Optymalizacja techniczna związana jest z kodem źródłowym strony. Czyli tym co widzimy tworząc naszą stronę. To co jednocześnie widzą roboty przeszukujące internet. A w większości tych zagadnień nie będzie to widoczne dla przeciętnego czytelnika naszej strony.

Są to różne atrybuty, ustawienia i znaczniki, które widoczne są kodzie HTML.

Oczywiście większość ludzi nie pisze stron od podstaw w kodzie HTML tylko korzysta z systemów zarządzania treścią czyli tzw CMS-ów. Tu z kolei należy podmienić, że 90% tego powstanie albo w Wordpress-ie albo też w Joomli. W tej sytuacji nie jest to pisanie kodu ale tworzenie ustawień strony, które automatycznie zmieniają odpowiednio kod strony.

Natomiast Optymalizacja Treści - zarówno dla robotów jak i dla czytelników jest widoczna na pierwszy rzut oka. Jeśli jest ładnie napisane i poukładane dla oka ludzkiego, to oczywiście będzie też przyjaźnie widziane przez wyszukiwarki. Bo ich zadaniem jest uznanie stron jako wartościowe, które są właśnie przyjazne dla człowieka.

Google czy też Yahoo nie chce umieścić wysoko w wynikach wyszukiwania tego co się ciężko czyta, jest niepoukładane i nieprzyjazne dla ludzi.

 

   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker