This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Optymalizacja na Przykładach

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Optymalizacja Seo na przykładzie tego artykułu

Ten artykuł będzie ścisłym przykładem jak wykorzystać optymalizację seo do osiągnięcia rezultatu jakim jest wzrost pozycji strony na odpowiednie frazy kluczowe.

Wykorzystane w tym wpisie zostaną różne czynniki, które powinny dawać dobre rezultaty.

Pierwszym z tych czynników jest już samo publikowanie nowego artykułu. Dlatego powinno być to dobrze widziane po najbliższej wizycie robotów google, gdyż pokazuje w ten sposób, że blog nie jest wymarły i po kilku miesiącach przerwy powstają nowe wpisy.

Kolejny dobry bonus tworzenia nowego artykułu, jest fakt jego samodzielnego wyboru, przez własny pomysł na artykuł, który wykona dobrą robotę.

A więc chcę wynieść w górę frazę: Optymalizacja Seo i już w tym celu robię kolejny artykuł w którym pojawiają się wielokrotnie frazy takie jak optymalizacja i pozycjonowanie. A także różne od tego pochodne jak optymalizacja stron www czy optymalizacja treści. I tak właśnie powiększyłem liczbę występujących w tym artykule słów kluczowych, choć wcale nie zaleca się takiego zagęszczenia w jednym miejscu treści.

Słowo, którym jest optymalizacja powinno być bardziej rozrzucone po artykule i nie można z nim przesadzić, bo oczywiście wszystko w optymalnym wydaniu wychodzi najlepiej.

Wykorzystałem już fakt lubienia nagłówków przez wyszukiwarki, jako dowodu na to, że strona jest ładnie poukładana dla czytelników. Więc już w nagłówku na samej górze, pojawia się słowo kluczowe, którym jest optymalizacja.

Jak widać słowo to również zostało już dwukrotnie w tym wpisie pogrubione.

Takie pogrubienia również wykonują dobrą robotę, wskazując na to, że artykuł jest właśnie o tym, więc czemu nie nakierować na to internautów, jeśli w wyszukiwarce wpiszą hasło takie jak Optymalizacja Stron WWW.

Kolejne wykorzystane aspekty optymalizacyjne, to fakt, że wszystkie artykuły dotyczące optymalizacji są w osobnym podmenu, które jest tu: Optymalizacja Stron.

Już sama rozbudowa menu o tej właśnie nazwie i tym słowie kluczowym w adresie url powinno być dobrym strategicznym posunięciem.

Wszystkie artykuły, które są w jednej kategorii artykułów przyporządkowanych do tego właśnie podmenu.

Gdzie każdy artykuł w swoim tytule i adresie url również zawiera te słowa, jak i nagłówki i treści tych artykułów zawierają te frazy wielokrotnie.

Kilka linijek wyżej powstał link wewnętrzny na stronie, co również jest dobrze widziane, skoro jest to element łączący treści, ułatwiający poruszanie się. Liczba linków wewnętrznych również ma znaczenie, no i dodatkowo możemy to zrobić tak by użyć odpowiednie słowa kluczowe pasujące bezpośrednio do linkowanej podstrony.

A teraz czas na konkretne ustawienia pod joomla, na której to stworzony jest ten blog.

A więc opcje metadanych:

  • Opis - Streszczenie
  • Słowa Kluczowe

Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku zostały użyte takie słowa kluczowe jak: pozycjonowanie i optymalizacja.

Są to tylko metadane dla tego pojedynczego artykułu. Osobne szersze ustawienia znajdują się w optymalizacji menu, gdzie artykuł ten się znajduje oraz kategorii artykułów, do której jest przyporządkowany.

Tak to wygląda w joomla, podczas gdy w Wordpressie wygląda to trochę inaczej.

Zarówno na pierwszą jak i na drugą frazę nie ma bloga zupełnie w pierwszych stu wynikach, ze względu na dużą konkurencję oraz fakt, że blog ten był wygasły na całe miesiące.

Użyte kilka linijek wyżej punktowanie również ma zadanie poprawienia jakości artykułu, gdyż puntkowanie wskazuje na dbałość poukładania informacji dla czytelników oraz, że jest to coś poważnego typu rozprawka.

Ostatnim zabiegiem optymalizacyjnym będzie wrzucenie grafiki. Grafika na stronach internetowych oczywiście nie może być widziana i rozumiana przez roboty przeszukujące, jednak służą rozpoznaniu temu ustawienia grafiki, czyli inaczej pisząć: Optymalizacja Grafiki.

W zależności od używanego cms-a będzie to czymś w rodzaju nadania atrybutu alt oraz opisu zdjęcia.

 


                                   seo optymalizacja

   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker