This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Bot

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Bot internetowy czy też Robot internetowy

Jest to program, który porusza się po światowej pajęczynie stron internetowych, zbiera informacje lub/i wykonuje czynności takie same jak ludzie poprzez swój komputer i połączenie z internetem.

Najczęściej boty mają dwa skojarzenia. Pierwszym z nich jest forma oszustwa i wyręczenia ludzi poprzez automatyzację procesów internetowych. Jest to jednak formą oszustwa jeśli treści w internecie tworzą roboty na zlecenie ludzi w celu osiągnięcia korzyści.

Tego typu boty komentują na stronach internetowych, zakładają konta i przede wszystkim tworzą linki, reklamę i spam.

Co niektóre boty to wykonane na potrzeby spamiarek stały się bardzo zaawansowanym oprogramowaniem, które wykonane na bazie sieci neuronowych są formą sztucznej inteligencji, która "uczy się" rozwiązywać problemy.

Dzięki temu nawet zabezpieczone strony ulegają włamaniom i automatycznie pojawiają się na nich niechciane przez właścicieli stron treści.

Nie wszystkie jednak roboty szwędające się po internecie są złe. Zresztą te złe dla pozycjonerów stosujących maszyny - są dobre wink

Nie dażą ich jednak sympatią właściciele stron internetowych, którzy sobie nie poradzili i musieli zwinąć interes i wszyscy, którzy wydali dużo czasu własnego lub/i pieniędzy w celu usuwania i zabezpieczania się przed problemami.

Jest cała masa różnych analizatorów tego co się w internecie dzieje.

Do nich należy np Googlebot, czyli robot należący do Google, który analizuje strony i linki pomiędzy nimi prowadzące i jest głównym dostarczycielem informacji za pomocą których ustala się ranking stron.

A co za tym idzie: na której pozycji znajdzie się każda strona internetowa na wszelkie możliwe wpisywane frazy.

Googlebot należy do robotów indeksujących. Czyli takie roboty, które indeksują (zapisują, archiwizują) zmiany.

Jeśli utworzony zostanie nowy artykuł na stronie internetowej, wówczas nie będzie on odnajdywany w żaden sposób przez wyszukiwarkę internetową, nie tylko na hasła ale nawet po wpisaniu samego adresu url nowego artykułu.

Zmieni się to dopiero po wizycie robota google. Jeśli zaindeksuje on zmiany to wówczas każdy będzie mógł o tym wiedzieć poprzez globalną wyszukiwarkę Google.

Zatem działanie Googlebot'a jest nieodwłącznie związane z indeksowaniem stron internetowych.

Według teorii, sprawdzanie stron odbywa się na różne sposoby. Częściej i ogólnie, rzadziej i bardziej szczegółowo i jeszcze rzadziej i jeszcze bardziej szczegółowo.

Wymieniane są w tych formach takie tryby szperania przez Google:

Fresh Crawl, Main Crawl, Deep Crawl. Z czego dwa pierwsze według niektórych są po prostu stosowane zamiennie w nazewnictwie i wcale nie oznaczają różnych trybów.

W każdym bądź razie sprawdzanie pobieżne, jak i dokładne sprawdzanie witryny wraz z kodem i każdej podstrony.

Ta bardziej pożądana forma sprawdzania przez Google strony, może okazać się być jednak trudna. A to się dzieje gdy strona jest po przejściach i dość bardzo zaspamowana.

Wówczas algorytmy potrafią nie chcieć indeksować zmian zachodzących na witrynie, nawet na skutek celowego przywoływania robotów.

Jest też cała masa różnych sprawdzaczy tego co się dzieje w internecie. Oprócz Google, każda wyszukiwarka ma swoje boty, więc i Bing i Yahoo, Yandex..

Bardzo ważne są roboty należące do Alexa, które analizują ilość ruchu na stronach internetowych.

Dzięki takim źródłom informacji wiadomo jakie strony na świecie są najbardziej popularne.

Swoje własne roboty mają wszystkie serwisy z narzędziami do analizy stron. Czy to monitorują czy sprawdzają kod by podać informacje o tym czy jest dobrze, czy też są błędy na stronie.

Zawsze odbywa się to przez boty głęboko zaglądające wgłąb strony internetowej.

   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker