This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Duplicate Content

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Duplicate Content - Z języka angielskiego - treść zduplikowana. Odnosi się to głównie do stron internetowych, które zduplikowały (skopiowały) zawartość już istniejącą zawartość z innej strony internetowej.

Zwykle jest to związane z nałożeniem kary przez wyszukiwarkę i na skutek tego dochodzi do takiej sytuacji, że strona, która zduplikowała inną, nie ma szans na bycie w wynikach wyszukiwania google. Wiążą się z tym takie możliwe też pojęcia jak: Duplicate Content Penalty, czy też Duplicate Content Filter. Gdzie Penalty to kara a Filter to oczywiście filtr.

Nie każda kopiowana treść wiąże się z karą oczywiście. Jest cała masa stron, które cytują kogoś, gdzie powielająca treść to krótkie cytaty. Miliony stron zawierają cytaty znanych ludzi i wcale z tego powodu nie dostały kary. Podobnie w przypadku stron, które zawierają piosenki obozowe albo słowa znanych utworów.

Algorytmy wyszukiwarek takich jak Google czy Yahoo musiały zostać tak napisane by rozróżniać typowe kopiowanie od wrzucania treści indywidualnie.

Dla przykładu, jeśli ktoś na swojego bloga wrzuci skopiuje moje artykuły, będzie to traktowane jako Duplicate i będzie wiązać się z karą. Natomiast kolejna strona ze słowami piosenek Beatles-ów nie będzie źle potraktowana, bo słowa piosenek nie są prywatną własnością żadnego webmastera a tylko i wyłącznie Beatles-ów.

   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker