Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Filtr

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Filtr

Filtrów słownikowo jest wiele ale w świecie seo chodzi oczywiście o filtry narzucone przez wyszukiwarkę google lub inną.

Filtr objawia się tym, że z dnia na dzień dochodzi do gwałtownego spadku pozycji na pewne frazy w wynikach wyszukiwania.

Nie rzadko jest to okrągła liczba taka jak: 20, 30, 50 czy 100.

Filtry tego typu podzielić można na dwa główne rodzaje, którymi są filtry algorytmiczne oraz filtry ręczne.

 

Filtr algorytmiczny oznacza, że nastąpiły zmiany w algorytmach oceniania przez google, które do tych algorytmów wrzuca i modyfikuje za razem tysiące elementów składowych.

Te składowe to przede wszystkim powody do nagrody jak i ukarania. A na pozycję w wynikach wyszukiwania składa się cały ten bilans zarabianych plusów i minusów.

Nagły duży spadek w wynikach wyszukiwania następuje na dwa klasyczne sposoby:

  • Pierwszy z nich to kara po świeżo popełnionych błędach, np nieodpowiednim linkowaniu. Roboty Google właśnie odnalazły niedawno utworzone trefne linki, po czym automatycznie wiadomości te zostały przekazane i ocenione przez algorytmiczny system oceniania Google'a i poskutkowało to dużymi spadkami.
  • Drugi, który jest często zaskoczeniem dla ludzi: W ostatnich dniach od gwałtownych spadków nie zostały wykonane żadne źle oceniane posunięcia a jednak obrywa się karę. Jak to możliwe? Otóż wskazuje to na aktualne zmiany w algorytmach, na skutek czego, coś co nie było rygorystycznie oceniane w przeszłości, od tego momentu jest. Czy też inaczej ujmując: system oceniania przeszedł gruntowną reformę i nowe jury jest bardziej krytyczne. W ten oto sposób można nie prowadzić żadnych działań nad stroną przez wiele dni a pewnego dnia zobaczyć bardzo duże zmiany.

 

Filtr Ręczny - Jak sama nazwa wskazuje, musi być to filtr nałożony ręcznie.

Robią to sami pracujący dla firmy Google.

Jak można się domyśleć może to się odbyć na skutek otrzymania informacji o tym, że jakieś strony trzeba dogłębnie zbadać i zdecydować o tym, czy należy się za to kara czy też nie.

A skąd te informacje? Wiadomo, ze źródeł oficjalnych iż źródłami informacji są:

  1. Same roboty Google wysyłające informacje, które podlegają analizie i typują "dziwne i podejrzane" zachowania w internecie
  2. Samodzielne przeszukiwanie internetu i wyodrębnianie informacji ze świata seo o metodach niemile widzianych.
  3. Donosy. Ludzie na ludzi po złości donoszą. Zawsze taka była, jest i będzie ludzka natura. Donosi się zwykle na konkurencję firm seo o tym, ile i jakich utworzyli blogów zapleczowych i że te właśnie oto blogi są tylko i wyłącznie zapleczem pozycjonerskim.

 

   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker