This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Katalog stron

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Katalogi stron

Mianem katalogów stron uważa się strony internetowe stworzone po to by katalogować inne strony internetowe.

Idea katalogów stron wywodzi się już z pierwszych lat istnienia internetu, kiedy to potrzebowano sposobu na odnajdywanie potrzebnych stron w gąszczu coraz szybciej przybywającej liczby wszystkich stron internetowych.

Metoda katalogowania rzeczy/produktów jest znana człowiekowi od zarania dziejów, toteż i strony internetowe można odpowiednio katalogować.

Różnego typu katalogi gromadziły strony w zależności od tematyki.

Jednak w świecie pozycjonowania stron www, katalogi od razu kojarzą się z linkowaniem oraz potencjalnymi korzyściami i stratami wynikającymi z używania tego typu stron internetowych.

Wszystko to jest skutkiem historii pozycjonowowania, gdy jeszcze nie tak dawno katalogi odgrywały znaczącą wartość w internecie. Nawet sama wyszukiwarka google często naprowadzała na jakiś katalog, po wpisaniu słów kluczowych.

Katalogi jednak szybko stały się obiektem nadużyć i wielkiego śmiecenia i spamowania z uwagi na możliwość ich użycia do pozyskiwania linków.

Katalogi stron www miały i wciąż mają dużą wartość pozycjonującą jeśli pochodzą z zadbanego katalogu, który jest moderowany i w którym strony poukładane są prawidłowo w kategoriach i nie przyjmowana do nich jest żadna strona, która nie jest dobrze widziania w "oczach Google'a".

Choć dla Google'a niemile widziany jest niemal każdy komercyjny katalog, jeśli pobiera on opłaty za przyjmowanie wpisów. Jest to sprzeczne z idęą rozpoznawania stron jako wartościowych poprzez naturalną popularność. Nie jest natomiast dobrze widziane kupowanie "sztucznej popularności", tj linki zakupione z katalogów.

Ludzka działalność jednak swojego czasu skłonna do przegięć, spowodowała iż internet został zaśmiecony powstaniem ogromnej liczby katalogów, wszystko tylko po to by tworzyć linki do pozycjonowanych stron.

Katalogi były również "atakowane linkami" przez osoby umieszczające tam swoje wpisy.

Na skutek działań firmy Google, ponad 90% tzw katalogów seo zostało zbanowanych, zakładanie katalogów przestało być opłacalne i ta metoda pozycjonowania już odeszła.

Wciąż można korzystać z cieszących się dobrą reputacją katalogów, które od wielu lat istnieją w sieci.

Są to takie katalogi jak:

  • katalogi należące do wielkich i znanych portali istniejących od początku polskiego internetu, jak np katalog.onet.pl
  • katalogi branżowe, np katalog firm transportowych, katalog gabinetów medycznych - możliwe do użycia tylko i wyłącznie przez firmy z konkretnej branży
  • katalogi firmowe różnych branż, jednak moderowane i sprawdzane i również od lat w internecie, które nigdy nie przyjęły do swoich wpisów strony nie należącej do zarejestrowanej firmy
   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker