This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Linki z katalogów

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Co warto wiedzieć na temat katalogów stron

 • Katalogowanie stron to w Polsce najbardziej popularna metoda pozyskiwania linków. Do tego stopnia, że wielu początkujących ogranicza się tylko do katalogowania
 • Są katalogi z których zdecydowanie warto posiadać linki jak i jest ogromna liczba słabych katalogów do których lepiej nie dodawać linków.
 • Większość wpisów w katalogach jest płatna aby ludzie mogli zarabiać na pozycjonowaniu innych ludzi.
 • Koszt dodawania do najlepszych katalogów jest tak duży, że wiele osób w ogóle rezygnuje z tej formy pozycjonowania
 • Katalogi w założeniu miały służyć do tego do czego katalogi normalnie służą a więc do katalogowania i przypisywania do odpowiednich kategorii. Były stronami bardzo mocnymi pod względem seo w czasach gdy liczba katalogów stron nie była tak duża jak obecnie.
 • W chwili obecnej codziennie powstają nowe katalogi a ludzie tworzą całe systemy katalogowania i zarządzania katalogami aby tworzyć rozbudowane zaplecza i zarabiać jak najwięcej na katalogach.
 • Niektóre systemy katalogów są ryzykowne. Gdyż google niechętnie patrzy na tego typu strony i neguje wszelkie metody pozyskiwania linków za pieniądze. Google też neguje wszelkie systemy automatyzacji i sztucznych linków. Można było wyczytać, że całe systemy katalogów dostały karę od google i bardzo duże spadki ale też są systemy katalogowania, które wciąż się bardzo dobrze trzymają.
 • Nie należy mieć dużego parcia na katalogi. Po pierwsze google coraz lepiej ocenia strony wykazujące się wskaźnikiem social rank, czyli takie, w których przebywają realni internauci, czytają, dyskutują i komentują. Jednoczśnie google coraz gorzej ocenia strony typu katalogi czy precle, które służą tylko do tworzenia linków dla pozycjonerów i nikt tam w innym celu nawet nie zagląda.
 • Najlepszy dobór dobrych katalogów to odpowiednia lista katalogów z wysokim page rank. Np katalogi Kulfika, 100 najlepszych katalogów wg Cezzy czy też moja lista ponad tysiąca mocnych katalogów - lista katalogów Jenota
 • Trzymaj się katalogów z wieloletnim starzem, które mają wysoki Page Rank i pomijaj te z PR = 0 bądź n/a. A czemu warto pozyskiwać linki ze stron o wysokim Page Rank zamiast niskim, to znajdzie się w osobnym artykule, gdyż nie tyczy się tylko katalogów ale wszystkich źródeł pozyskiwania linków.

 

Zalety katalogów:

 • Z katalogów można pozyskać różne linki o różnych anchorach. Za każdym razem możemy decydować jaki będzie tytuł wpisu i taką też nazwę anchor tekstu linka uzyskamy
 • Z niektórych katalogów można uzyskać kilka linków, w tym dodatkowe z treści wpisu w katalogu, dzięki czemu wykorzystać można dodatkowe anchory i stworzyć dodatkowe linki do podstron
 • Katalogi te najmocniejsze dają zarazem jedne z mocniejszych linków jakie można w ogóle pozyskać. Jeśli np uzyskamy link z katalogu: katalog.interia.pl Wówczas uzyskujemy link z subdomeny wielkiego portalu o bardzo dużej liczbie użytkowników
 • Często w wynikach wyszukiwania google może znaleźć się wysoko w pozycjach wpis w katalogu i łatwiej go będzie znaleźć internaucie niż bezpośrednio stronę.
 • Dodatkowo lepsze linki uzyskujemy z katalogów, dzięki odpowiedniemu dobraniu kategorii oraz słów kluczowych. Wówczas nasz wpis w katalogu tagami jest powiązany z innymi wpisami, zawierającymi te same słowa kluczowe.

 

   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker