This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Social Media

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Wykorzystanie social mediów w pozycjonowaniu to jedna z najskuteczniejszych metod pozyskiwania linków.

Dodatkowo tutaj mamy największy potencjał do wykorzystania stron a bawienie się nimi należy do najprzyjemniejszych ze wszystkich.

 

Social media

 

czyli media społecznościowe to strony na których jednoczą się ogromne rzesze ludzi i cała treść jest tworzona właśnie przez internautów.

Widać, że wiele osób myli social media i web 2.0. Należy wiedzieć, że social media to tylko część tego co nazywamy web 2.0, bo te web 2.0 to tak najogólniej pisząc zbiór wszystkich stron powstałych w dwudziestym pierwszym wieku, na których to stronach niemal wszystko zostało stworzone przez samych internautów. Wydaje nam się, że to przecież niemal wszystkie strony jakie są znane - tak rzeczywiście teraz jest.

Ale trzeba wiedzieć, że około 15 lat temu jeszcze w internecie tego prawie nie było. Było trochę portali internetowych, gdzie można było sobie poczytać i absolutnie nie można było ingerować w treść.

Do web 2.0 należą np fora - gdzie nic by nie było gdyby nie posty pisane przez internautów. Należą też na pewno blogi internetowe, gdzie ich treść tworzą właściciele blogów a pod treścią ich artykułów wrze dyskusja w komentarzach pisanych przez licznych internautów.

Ale social media to innego rodzaju serwisy, gdzie jednoczą się ludzie w celu dyskusji w jakiejś konkretnej tematyce, np praca - jak linkedin czy nasze goldenline.

Mogą być też serwisy ogólne, bez nastawiania na jakiś temat i uniwersalne do wszystkiego, jak np facebook czy twitter.

Kolejne o podobnym specyficznym działaniu, czyli z obserwującymi i obserwatorami, grupami, tablicami i przepinaniem postów od innych użytkowników np Google Plus i Pinterest.

Cała masa stron do poznawania ludzi w tym nawet randkowe i do spotkań dla dorosłych to też są social media. Tylko tu nieczęsto uda nam się pozyskać linki wink

Na słowo: social media: ludziom od razu nasuwa się na myśl facebook i twitter i często nic nie więcej. Podczas gdy jest ogrom innych serwisów, które niektórzy klasyfikują do jednej grupy jako social bookmarks czyli zakładki społecznościowe.

Podczas gdy samych serwisów zakładkowych są setki i mają bardzo różnorodną postać. Jednak ta niezrozumiała klasyfikacja poniekąd jest słuszna, gdyż nawet facebooka, twittera i youtuba można nazwać serwisami zakładkowymi. Wszystko co polubimy, co nagrodzimy plusem, przepniemy na swoją tablicę, sami stworzymy na swoich tablicach, filmy, które oglądniemy i które skomentujemy - jest to forma archiwizowania ważniejszych rzeczy z przeszłości. Więc zupełnie tak jak zakładki w przeglądarce internetowej zakładkują, tak i wszystkie nasze profile zakładkują i w miarę czasu mogą stać się dobrymi i solidnymi zapleczami do pozycjonowania i marketingu.

Podczas gdy robienie linków na forach, blogach itp może być bardzo nudne, to na social mediach jest to akurat o wiele bardziej rozwojowe. Począwszy od faktu, że poznajemy najpopularniejsze strony świata, przez fakt ile mądrego człowiek się dowie czytając tamtejsze treści a skończywszy na tym, że wpadnięcie na jakąś stronkę może odmienić wasze życie. 

Co tu jest np ciekawego: serwisy do poznawania ludzi. Chcąc robić tu linki poznałem kilka uroczych niewiast a wspomnienia z tych spotkań są dla mnie bezcenne..

Co jeszcze: serwisy na których można słuchać muzyki, dzielić się opiniami, czytać co inni piszą i polecają - nie będziesz do tyłu ze sztuką.

Podobnie na serwisach, gdzie ludzie zamieszczają swoje zdjęcia. Dla fotografów to zbiorowisko najwspanialszych zdjęć jakie tylko można znaleźć.

Tak samo ludzie są zjednoczeni wobec wokół innych stron dla artystów i projektantów. Zarówno tych zajmujących się modą jak i grafiką komputerową i każdą inną wersją projektowania.

Bardzo duża liczba serwisów o tematyce finansów, pieniędzy, inwestycji. Nawet na platformach do gry na giełdzie, w swoim profilu możesz umieścić często link - jednak niewiele osób korzysta z takich stron w celu pozyskiwania linków wink

Są też serwisy, gdzie możesz spotkać ludzi, którzy przenocują Ciebie za darmo jeśli wyruszysz gdzieś na zwiedzanie świata. Jak i możesz u siebie tak kogoś ugościć, zrobić coś dobrego i poznawać ciekawych ludzi.

Do tego bardzo mi się podoba rola stron typu: znajdź inwestora, znajdź wspólnika w interesach. Tu jest wielki potencjał i być może z dobrym pomysłem zostaniesz milionerem jeśli znajdziesz do tego odpowiednią osobę. Nie od dziś wiadomo, że są ludzie, którzy mają kasę ale kompletnie nie wiedzą jak ją zainwestować, podobnie jak są ludzie z genialnymi pomysłami ale bez kasy na ich realizację. Te strony służą do jednoczenia sobie tych ludzi.

Każdy wie, że jest ogromny potencjał w tym, że internetem jesteśmy wszyscy połączeni ale jak to wykorzystać... Właśnie social media to te strony, które łączą wszystkich i to są te strony, które mogą zmienić Twoje życie.

Co do samego robienia linków, to na pewno spodobają wam się niektóre strony, które dają możliwość robienia kilku linków. W profilu jeden, w treści drugi i jeszcze można do profilu dołączyć mini blog o sobie.

Znany wszystkim youtube to tylko jeden z wielkich serwisów gdzie ludzie wrzucają filmy. Największy i najbardziej znany, to nie znaczy, że jedyny. Wrzucając filmy można zrobić kanały bardzo wartościowe, na pewno lepsze dla internauty od gó..a które prezentuje nam propagandowa telewizja z tymi wszystkimi wkrętami, reklamami, psychomanipulacją i przekazem podprogowym. A dodatkowo i na filmach można zarobić i w opisach filmów można tworzyć linki.

Co jeszcze można..? np dyskutować o polityce, należeć do podziemia i próbować wspólnie z innymi zmienić świat na lepsze, walczyć o prawdę i sprawiedliwość. Wspólnie też można oglądać filmy, dyskutować o nich, grać w gry, handlować, dyskutować o podróżach, zaczerpnąć od kogoś pomysłu na udane zwiedzanie kawałka świata.

Do social media należą też różne platformy blogowe, gdzie ludzie tworzą swoje blogi i komentują treści tam zawarte i stanowią one często oddzielne grupy.

Aby skomentować jakiś wpis na blogu, to trzeba mieć samemu konto i bloga na tej platformie.

W ten sposób powstały tysiące blogów o bardzo dobrej treści, gdzie jest co czytać i co najlepsze ludzie to mają za free i każdy to może robić.

Nie trzeba kupować hostingu, domeny, nie trzeba znać się na php, html-u, obsługi i instalacji cms-ów. Po prostu pisać bloga od razu..

A dla nas pozycjonujących jest tu potencjał na robienie blogów - zaplecz. Nie dość, że będą linki dość mocne pochodzące z treści, to będą się łatwo i szybko indeksować a nasz blog to nasza treść i nikt tego nie usunie jak np na forum gdzie admin miał gorszy dzień i postanowił usunąć Twoje konto wraz ze wszystkimi linkami ;)

Ważny potencjał tych social mediów to fakt, że google dobrze ocenia linki z takich stron. Nie od dziś wiadomo, że już od dawna nagradzane są takie linki, które są na stronach gdzie przebywa duża liczba prawdziwych internautów i ludzie widzą ten Twój link i działalność Twojego profilu. Mówi się wręcz o ważnym parametrze jakim jest Social Rank.

Wielki potencjał jest też dla wszystkich sprzedawców poprzez robienie reklamy i sprowadzanie ludzi na swoją stronę www. Skoro jakiś procent internautów po wizycie jest chętny do kupna, to naszym zadaniem jest sprowadzenie jak największej liczby osób aby dzięki temu ten procent był również jak największy.

To sugeruje, że w dzisiejszym świecie biznesu internetowego niezmiernie ważne jest posiadanie swojego social imperium. Czyli profilom internetowym połączonym w liczne grupy, posiadające wielkie rzesze obserwatorów, fanów, przyjaciół itp. Dzięki czemu wrzucony post może osiągnąć bardzo dużą oglądalność.

Można zauważyć jak popularne stało się dorabianie drobnych pieniążków za pomocą fan page'ów na fejsie. Ktoś robi ciekawe fanpage i tysiące ludzi lubią tego fanpage'a. Zmiana treści na nim powoduje, że tym wszystkim fanom przychodzą powiadomienia o tym, że ... zrobił nowy post i dużo ludzi na to zaglądnie.

Miałem dystans do kupowania reklam na fejsie, które kosztowały po 1 zł czy 2 zł i wystawiane na 24h. No bo jak się spodziewać dużej skuteczności tak tanich reklam. Cena zwykle idzie w parze z jakością. Jednak o dziwo, kupienie paru takich reklam zwiększało sprzedaż i było widać bardzo dużo wejść na stronę właśnie w tym czasie i właśnie po linkach z fejsa.

Zabawa z social mediam-i zdaje się być nieograniczona. To tak wielka różnorodność stron i tych stron ciągle przybywa w zależności od ludzkiej pomysłowości. Linki, marketing i reklamę możesz też tworzyć na serwisach randkowych, portalach do gier ze społecznością internetową. Możesz brać udział w dyskusjach z zakresu swoich zainteresowań na najważniejszych stronach świata.

Tak samo jak wszystkie mocne profile tak i te z ze stron społecznościowych warto rozbudowywać. Nie tworzyć profilu jednorazowo z linkiem i na tym kończyć swoją przygodę z adresem URL wink

Liczy się wiarygodność profilu - zaufanie - Trust Rank. Liczy się, czy to człowiek coś tym profilem robi, czy może to zrobił automat do tworzenia linków. Liczy się czy profil "żyje" czy jest martwy. A więc czy ta osoba robi coś regularnie czy też nie. Toteż powinny trafiać jak też inne profile do zbioru wraz loginami i hasłami. Następnie regularnie co jakiś czas logować się ponownie. Tworzyć nowe posty, nowe zabawy, nowe komentarze, przyłączenia do grup i wszystko co jest możliwe w celu wzmocnienia profilu pod kątem analizy dla robotów google oraz dla zwiększania połączenia ze społecznością Polską i Zagraniczną w celu rozbudowy Social Imperium.

social media


 
   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker