This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przepis na pozycjonowanie

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Przepis Na Pozycjonowanie Nowej

Strony

 

Najdłuższy, niekończący się Poradnik SEO, zawierający wszystkie składowe

Pozycjonowania

i

Optymalizacji strony strony internetowej.

 

Darmowe narzędzie dla każdego pozycjonera.

Różne metody budowania linków zawarte w jeden przepis na pozycjonowanie.

Wszystkie czynniki, które ja i inni pozycjonerzy stosują i które na pewno przynoszą dobre rezultaty i nie niosą za sobą ryzyka.

Poradnik będzie systematycznie poprawiany i powiększany aż utworzy się z tego bardzo praktyczne narzędzie do pozycjonowania.

Pozwoli ono każdemu początkującemu zaoszczędzić dziesiątki pytań na forach i bardzo dużo czasu.

Nawet dla najbardziej zaawansowanych  SEO -owców zawsze możecie znaleźć się tutaj coś, czego nie braliście pod uwagę i nie stosowaliście przy swoich metodach pozycjonowania.

Jednocześnie możesz to wykorzystać jako wzorzec do własnej modyfikacji i zrozumieć jakie kroki czyni ktoś taki jak ja, wraz z pełnym objaśnieniem dlaczego i jakie to ma znaczenie.

Bardzo dobry przepis w przypadku wszystkich tych, którym zależy na bardzo dobre wypozycjonowanie jednej strony na lata.

Ma formę długoterminowego zwiększania link building-u.

 

Artykuł pełni rolę bezpłatnego kompleksowego Poradnika Seo

 

Przepis na Pozycjonowanie

 

POZYCJONOWANIE PUNKT PO PUNKCIE

 

Będę dopisywał punkt po punkcie w miarę czasu. Przepis nie ma końca, bo zawsze można dopisać jakąś ważną procedurę w pozycjonowaniu. Na dobre seo składają się setki a może tysiące drobnych czynności :)

No właśnie, już jestem ciekaw ile mi takich punktów wyjdzie i czy za 3 lata będe kontynuował dopisywanie kolejnych..

 

 

1.

Utworzenie podstawowych profilów

które to oficjalnie będą prezentować Twoją osobę i usługi lub nieoficjalnie pod kryptonimem aby było oryginalniej niż u innych. Te podstawowe profile mają mieć miejsce na Facebooku, Google Plus i Twitterze. To święta trójca najważniejszych stron społecznościowych. Razem mają wielomilionową populację internautów. Więc są to serwisy, które dają Ci możliwość dotarcia do ogromnej liczby odbiorców. Obojętnie jaki charakter ma Twoja strona, to wszystko można zareklamować właśnie z tych serwisów.

Wszystkie te serwisy dają jednocześnie możliwość stworzenia linków w profilu. Wszystkie dadzą możliwość zrobienia dużej liczby linków do strony.

Wszystkie warto też regularnie rozbudowywać, poprzez wrzucanie różnych wartościowych rzeczy na przemian z linkami do swoich podstron.

Co kilka dni można wchodzić na te profile i nimi coś działać w celu rozbudowy.

Na facebooku przyłączać sie do nowych grup aby mieć połączenie z jak największą liczbą internautów, można zapraszać wirtualnych znajomych na swój wirtualny profil.

Na facebooku robić też fanpagy. Jeden oficjalny pod działalność a drugi na potrzeby marketingu - to takie minimum. Trzeba informacje jednocześnie roznosić oficjalnie a jednocześnie robić dużo brudnego marketingu poprzez udawanie innej osoby, która w jakiś sposób zachwala to co Twoje i przekierowuje na stronę.

Na Google wraz z nowym adresem e-mail uzyskujemy dostęp do youtuba i warto ten profil również od razu uzupełnić i utworzyć tam kolejne linki do swojej strony.

Podobnie na twitterze, zaczynamy obserwować różnych ludzi i wrzucamy swoje posty.

Dążymy aby mieć jak najwięcej obserwujących, co nie jest łatwe.

Ale systematycznie idąc z czasem i wiedząc jak to działa, można osiągnąć bardzo rozkręcone profile, które sprawią, że każdy wrzucony post zostanie zobaczony przez tysiące ludzi.

Takie możliwości daje korzystanie z wielkiej trójki społecznościowej.

Wiecie wszyscy jakie mamy śmieszne społeczeństwo internetowe, które mimo istnienia milionów stron internetowych, codziennie przesiadują na jednej stronie - facebooku i myślą, że ten wirtualny świat jest prawdziwy..

Wirtualne postacie takie jak: buty, deski, polityka wink chętnie przyjmują od wszystkich zaproszenia do grona znajomych. Można też oczywiście oficjalnie używać swój jeden profil.

Każdy po swojemu i każdy w zależności od tego, czy chce wypozycjonować tylko jedną stronę, czy też wiele w przyszłości, bo wtedy przydaje się całe social imperium wielu osób i fanpagów na fejsie.

Wielu osób na Google i wielu różnych twitterowców. Z których każdy profil może robić dużo linków i dużo reklamy.

Nie możesz się z tym spieszyć! Nie można robić zbyt dużo zaproszeń, lubię to, dołączania do grup i wszystkiego, co może zostać uznane za spam.

Nie można tak ewidentnie pokazywać, że robi się to co się robi, czyli spamuje, że chce się dostęp do tysięcy ludzi niczym gazeta wyborcza i śniadanie w tvn. Lepiej nie przekraczać wartości dołączania do 15 grup na dzień.

 

2.

Dodanie do podstawowych katalogów

Jeśli chcesz, bo to wymaga małego wydatku i jeśli masz taką stronę, którą można dodawać do katalogów, jak wartościowy blog/firma/sklep, to zdecydowanie warto. Mimo pisania przez internautów o tym, że katalogi już nie są nic warte - jest to nieprawda. Wiele z nich jest już nic nie warte. Natomiast jest ciągle bardzo dużo dobrych katalogów, które są dobre i znane od lat. Takie jak katalog.gazeta.pl katalog.onet.pl katalog.interia.pl itp. Na początek wybierz 20 katalogów spośród tych, które na pewno są dobre. Poznasz je po czasie swojego życia w internecie, po parametrze Page Rank. Więc wybierz te na prawdę mocne z Page Rank o wartości 4,5,6. Choć wskaźnik Page Rank przestał oficjalnie istnieć, więc chodzi o te katalogi, które kiedyś miały taki wysoki wskaźnik i które wciąż są w Polskim internecie i cieszą się popularnością i stabilnością.

3.

Spośród najlepszych forów polskiego internetu wybierz około 20

Na każdym z tych forów załóż konto. W profilu uzupełnij informacje wraz z linkiem do strony. Na każdym z tych forów zrób po 5 postów. Jeśli wśród tych forów są już takie, które dają możliwość robienia linków w stopce od samego początku, to utwórz od razu linki w stopce z anchorem do swojej strony. Spisz loginy i hasła do tych forów, bo będziesz ponownie na nie wchodzić. Zatem utwórz bazę swoich loginów, gdyż będziesz co jakiś czas zaglądał na najważniejsze z nich i pisał kolejne posty aby pokazywać, że są to prawdziwe profile, którymi wraz z liczbą postów będzie się powiększać liczbe linków przychodzących do strony. Profile, które przy okazji mogą reklamować swoje usługi jak kogoś innego albo inne i swoje. Na forach można oszukiwać i występować na każdym forum jako kilka postaci jeśli jest taka potrzeba. A zakres tematyki danego forum może być dla niekórych taki, że to bardzo przydaje się coś takiego. Oczywiście na wielu forach admistratorzy sprawdzają dużo rzeczy, jak to czy nie powtarzają się logowania z tego samego IP. Ale na wielu forach nie trzeba nawet robić logowania z innego IP i można dyskutować ze sobą samym i samemu siebie krytykować i zachwalać. Samo kłócenie się o swoje coś jest już tego dobrą reklamą.

4.

Spośród polskich blogów wybierz 50.

Chodzi o blogi na których można robić komentarze wraz z linkiem. Szybko po byle jakim przeczytaniu artykułów zrobić komentarz pod artykułem i wpisując swój adres strony. Nie na wszystkich uda się aby komentarz został zatwierdzony, na wielu trzeba czekać na zatwierdzenie. Toteż im więcej tym lepiej, bo tylko z części z nich na prawdę powstaną linki. Z 50 czy może 80 blogów a na każdym z nich od razu komentarze do kilku artykułów. Oczywiście im więcej linków z każdego bloga, tym też lepiej. To dopiero pierwsze pozyskiwanie tego typu linków a będzie ich jeszcze kilka.

5.

Linki z forów tematycznych.

Teraz czas na tworzenie linków ze stron powiązanych tematycznie. To jest bardzo ważne aby był cały czas dobry mix najmocniejszych stron z Polski i Świata oraz dużo linków ze stron powiązanych tematycznie. Dokładnie o tej samej tematyce, o tematyce podobnej a także wielotematycznych w których jest i ta tematyka. Dla przykładu, moje fora związane z tą stroną, to fora o pozycjonowaniu ale także fora o ogólnym tworzeniu stron internetowych, marketingu i pozycjonowania również. Jednocześnie tematyka pozycjonowania pojawia się na forach związanych z zarabianiem za pośrednictwem internetu, więc tam również wśród tematów pojawiają się takie z zakresu pozycjonowania, optymalizacji itp. Te fora o Twojej tematyce również spisuj do bazy loginów i haseł, będziesz tutaj również wchodził niejeden raz na każdy profil i pisał kolejne posty, zadawał pytania i odpowiadał innym na pytania. Jeśli Twoje posty będą komentowane, to profil zostanie wzmocniony pod kątem seo.

Za każde przynależenie do jakiejś grupy i jeśli ktoś za pomoc postawi Ci wirtulne piwo czy jakiś lajk, czy co tam jest lub nie ma na tym forum smiley

Od tej pory z mniejszą lub większą dbałością co jakiś czas loguj sie ponownie na te fora i pisz posty. Najlepiej działać tam gdzie jest pozwolenie na linki w stopce. Dobre hasło reklamowe może dać efekt wielu kliknięć w linka i wizyt na stronie, co jest bardzo potrzebne. Linki ze stopek mają tę właśnie zaletę, że są jedną z najbardziej podstawowych form reklamy w internecie. Jednocześnie Anchor Text do wykorzystania daje możliwość z różnych forów tworzyć różne anchory kierujące na różne podstrony tak by efekt seo był jak najlepszy. Na początek utwórz profile na 20 forach w swojej tematyce, choć wiem, że niektórzy mają ponad 100 forów polskich o swoich tematach a inni mają tylko 2 ;) Zależy to na pewno bardzo od tego jak ogólna lub szczególna jest Twoja tematyka. Czy ma wielu zainteresowanych? Czy  jest to temat powszechny czy taki jak rasa jednego tylko psa lub kota?

Od tej pory miej na uwadzę strategię regularnego wchodzenia na różne fora internetowe i reklamowania siebie za pomocą linków w stopce. Nawet forach nie związanych tematycznie ale zupełnie innych sprawia się, że na 100 internautów okazuje się być przynajmniej jeden zainteresowany tym tematem. U niektórych ten odsetek może być bardzo duży, jeśli tematyka jest uniwersalna a napis w stopce jest bardzo przyciągający, marketingowy, namawiający do kliknięcia, czy też pijarowy smiley Dla przykładu, twoja strona to pożyczki, kredyty itp albo odchudzanie. Wówczas na każdym forum o obojętnie jakiej tematyce są osoby, które mają kryzys i klikają widząc "szybka pożyczka", odsetek jest bardzo duży. Podobnie jak magiczne hasło typu Najlepsza dieta odchudzająca czy dieta cud, Schudnij 300 kg w 10 minut, zostań milionerem, zarabianie w domu itp - to ma bardzo dużą możliwość niesienia reklamy po internecie za pomocą forów. Nie wszystkie pozwalają na użycie linku w podpisie. Niektóre w ogóle nie pozwolą, niektóre pozwalają po utworzeniu pierwszych 10, 20 lub 50 komentarzy. Jednak nawet wtedy warto, gdy trzeba zrobić 100 komentarzy na forum należącym do najlepszych w Polsce. Sam fakt trudności dodawania linków sprawia, że jest mniej spamujących a przez to linki, które się pozyska będą o wiele mocniejsze. Będą też o mocniejsze z uwagi na fakt, że jest to jedno z lepszych forów pod kątem seo. Tym bardziej się opłaca, jeśli to ma być strona powiązana z Twoją tematycznie i gdzie dostaniesz największy współczynnik odwiedzin linka ze stopki. Liczą się fora te najważniejsze w różnych tematach. Te które mają największą liczbę forumowiczów, dzięki czemu każde takie forum przynosi więcej odwiedzin niż inne o mniejszej liczbie czytelników i aktywnych userów.

Miej też na uwadze, że dlatego warto pisać te posty nawet bez przyzwolenia na szybkie utworzenie linków w stopce, gdyż jak już się uzyska te pozwolenie to za jednym razem pojawią się linki we wszystkich postach napisanych w przeszłości. Uzyska się w jednej chwili dużo dobrych linków pozycjonujących. Jednocześnie od tej pory internauci będą widzieć te linki czytając różne wpisy na forum. Więc też od tego momentu odczuje się zwiększoną liczbę odwiedzin i zysków jeśli to u Ciebie chodzi wink

Więc zdecydowanie warto systematycznie pracować na forach by zbudować coś. Dla wielu może być to podstawa w osiągnięciu sukcesu.

Po pewnym czasie możecie osiągnąć tysiące odwiedzin na stronie właśnie dzięki linkom z forów. Posty napisane na forach tam zostają. Co prawda z czasem stają się one mniej czytane, gdyż nie należą już do aktualności na forum. Spadają tez do archiwum. Jednak pozostają niżej na forum i mogą być dalej czytane przez niektórych jako archiwum w poszukiwaniu ważnych informacji. Dużo wyszukiwań z google może trafić na różne Twoje posty na forach. Dużo wyszukiwań przez wyszukiwarkę zamontowaną na samym forum, która właśnie służy ludziom do szukania różnych informacji. Po prostu możesz skorzystać z tej opcji aby zasiewać fora linkami do swojej strony. Im więcej tym lepiej. Jedna z najlepszych metod na jednoczesne pozycjonowanie i reklamę i sprowadzanie ruchu na swoją stronę.

Zbieraj loginy i hasła ze wszystkich najważniejszych forów polskich i zagranicznych na których było zakładane konto. Trzeba będzie co jakiś czas wchodzić na te fora na których miało się już konto i pisać wtedy nowe posty. Jak i cały czas do zbioru dorzucać nowe fora. Te mniej i bardziej zwiazane z tematem i te w ogóle nie związane również. Jednocześnie cały czas daje to możliwość powiększania liczby linków prowadzących do strony. Wzmacniania profilów pod kątem seo, wykorzystywania nowych anchorów pozycjonujących i urozmaicania poprzez linki do różnych podstron.

Więc widzicie teraz, czemu moim zdaniem działania na forach są bardzo pożyteczne. Choć wiele osób ma tak specyficzne strony, że dla nich nie ma to sensu. Np jeśli geodeta wałbrzych będzie chciał wypozycjonować stronę i sprowadzić ludzi na nią, to i tak to nie ma sensu. Taki link w stopce będzie miał tylko znaczenie pozycjonujące. Jednak nikogo nie zachęci do odwiedzenia strony. Nikogo to nie interesuje, nawet internauci z Wałbrzycha jak to zobaczą to nie klikną, bo tak samo potrzebują geodety jak ja, czyli na razie zero razy w życiu... Dla jednych więc fora to wielki potencjał dla innych fora będą tylko przydatne dla urozmaicenia profilu linków.

Za każdym razem po zakończeniu pisania postów na danym forum, zrób jego pingowanie.

6. 

Pozyskanie linków z komentarzy na blogach

Tylko tym razem również powiązanych tematycznie. Najlepiej oczywiście aby były to najważniejsze blogi w Twojej tematyce, czytane przez tysiące internautów, mające duży Page Rank, pozwalające na komentarze, jednocześnie Administrator nie pozwala na linki do jakiś śmieci i spamu a tylko do normalnych stron. Wielu adminów pozwala tylko na takie typu Nick ale bez słów pozycjonowanych. Aby nie było komentatorów, którzy nazywają się: Rzuć Palenie, Ubrania z Chin, Tanie ebooki itp aby jednocześnie ograniczyć liczbę najbardziej śmiecących i pozostawić tych, którzy wysilają się do napisania ładniejszych komentarzy. Po zrobieniu komentarzy zrób pingowanie tego bloga na którym właśnie zakończyłeś komentowanie.

7.

kolejne komentarze

Które to możecie połączyć wraz z działaniami z punktu 6 jak i robić to osobno. Tym razem chodzi o takie blogi związane tematycznie z Twoją stroną, na których jednocześnie nie ma możliwości tworzenia linku jako swojego nicku.

To nie znaczy, że nie da się wykorzystać takich blogów. Jeśli system komentarzy to disquss, facebook, czy live fyre, to tworzymy profile na tych właśnie serwisach. Te profile mają link do naszej strony. Od tej pory każdy komentarz na jakimś blogu, za pomocą disquss czy live fyre będzie prowadził do profilu na disquss. Gdzie jest link do Twojej strony. Im więcej więce komentarzy tym lepiej. Takie coś potraktuj jako kolejne ważne mocne profile. Jednocześnie jeśli jest wybór, to czasami jako facebookowicz, bo to również może dawać odwiedziny z ciekawości na Twój profil na fejsie. Ten z kolei może prowadzić na Twoją stronę poprzez Twoje posty. Podobnie z google plus i twitterem i innymi. Wykorzystać każdą formę komentowania na różnych blogach. Loginy i hasła do disquss live fyre i innych niech zostaną spisane do bazy ważnych profilów, które będą niejeden raz używane.

Robiąc komentarze na tych stronach czasami uda się zrobić link bezpośrednio w komentarzu. Jeśli akurat artykuł jest o takim temacie, to można nakierować ludzi poprzez komentarz na swoją stronę, twierdząc, że tam jest coś najlepszego itp ;) Administrator może tego wcale nie usuwać ale może też zakończyć dodawanie przez Ciebie jakichkolwiek komentarzy i zostaniesz zbanowany jako spamer. To zależy od tego na co pozwala właściciel strony i czy przekazujesz coś wartościowego czy też nieodpowiedniego i nie pasującego do tematu.

Dla wielu ludzi komentarze na blogach to również wielkie źródło zysku w postaci odwiedzin na swojej stronie, reklamowania produktu, sprzedaży przy jednoczesnym robieniu linków pozycjonujących. Czyli podobnie jak na forach. Należy też zwrócić uwagę, że pod ważnymi artykułami na blogach prowadzone są bardzo długie dyskusje. Ludzie pytają i odpisują sobie. Następnie czytelnicy bloga czytają też chętnie te komentarze i sami się wdają w dyskusje. Blogi mają tę zaletę, że przez system komentarzy są jednocześnie blogami i forami. Miejscem na dyskusję w tym właśnie temacie.

Na wielu blogach dla niektórych to będzie najelpsze miejsce do reklamy i marketingu szeptanego.

Można i oficjalnie coś swojego prezentować, jak i też w tych komentarzach udawać inną osobę, która zachwala to co nasze. Np Ci co sprzedają odżywki twierdzą pod różnymi postaciami, że te odżywki są najlepsze i najtańsze i robią to udając masę różnych osób w internecie. Często dyskutują sami ze sobą. Sam też wielokrotnie takie procedury wykonywałem na potrzeby różnych stron, firm pozycjonujących dla których pracowałem i dla siebie samego. Oszustwo jest niemal niodwłączną częścią reklamy, która ma kłamstwo niemal wpisane w definicję tego czym jest wink

To ile jest tego typu wkrętów w internecie i udawania różnych postaci i komentowania za pieniądze, to wszystko wręcz przytłacza. A jak wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy jak sztuczna jest większa część zawartości stron internetowych. Stworzona dla zysku i udająca prawdziwą wiedzę. Jednak jest to forma co najmniej niemoralna a tak bardzo normalna w dniach dzisiejszego społeczeństwa internetowego. Na pewno nie jeden z was będzie stosował tę samą metodologię.

Pamiętaj, że blogi to kolejne po forach i social mediach,  ważne dla Ciebie miejsce do ściągania ludzi na stronę, tworzenia linków i robienia reklamy za jednym razem. Od tej pory bądźcie nastawieni na robienie kolekcji najważniejszych dla was blogów, na które będzie warto powracać i robić kolejne komentarze.

Dla wielu będzie to ważne jako sposób reklamy samego siebie, jako osoby wyspecjalizowanej w czymś. Widać, że internet jest przesiąknięty takimi samymi sztuczkami w każdej dziedzinie. Pojawiają się pseudospecjaliści, z oficjalnym profilem i oficjalnym zdjęciem. Zaczynają od komentowania pod tą swoją postacią na najważniejszych blogach o tej tematyce i udają specjalistów większych niż są na prawdę, podobnie jak ja wink Więc poprzez pisanie wartościowych rzeczy dla internautów. Im lepsze komentarze tym lepiej. Im bardziej trafne uwagi, to też lepiej. Wszystko to co ma wartość większą to bardziej nakłania ludzi do zaglądania na Twoją stronę. Więc warto mieć jednocześnie wszędzie profile oficjalne jak i jednocześnie fikcyjnych postaci do robienia marketingu. Pisząc dobre komentarze zyskuje się zainteresowanie czytających te komentarze internautów. To również spowoduje kliknięcia w profil i zainteresowanie się Twoją stroną.

Spisz strony dla Ciebie najważniejsze pod kątem dyskusji w Twoich tematach, możliwości robienia tam linków, reklamy i marketingu.

Tę listę będziesz również stale powiększał. Oraz to pod jakimi nick-ami komentujesz tam oficjalnie i oszukiwawczo. Im bardziej rośnie liczba stron na ktorych masz konta, tym trudniej wszystko spamiętywać. Przy 50 różnych nick-ach na różnych stronach to chyba dla każdego jest nie do spamiętania, który nick i na której stronie. Zrobienie głupiej pomyłki, zalogowanie się na zły profil czy coś, może słono kosztować. Tak samo trzeba pamiętać o przełączaniu proxy, tam gdzie trzeba o tym pamiętać ;) Tego typu usterki, które mogą występować, sprawiły, że traci się forum na którym się występuje pod wieloma postaciami. Zrób na początek 20 linków z tego typu źródeł. Za każdym razem po skomentowaniu na blogu zrób jego pingowanie. Poznaliście kolejny wykorzystywany przeze mnie sposób na tworzenie linków. Więc teraz czas na jeszcze kolejny smiley

8.

Narzędzia dla webmasterów.

Czas aby zrobić trochę analizy strony i wykorzystać najbardziej praktyczne narzędzia, które będą cały czas przydawać się w pozycjonowaniu i które jednocześnie dają linki do strony. Są to różnego typu sprawdzacze strony. Sprawdzają stronę pod kątem optymalizacji, czy kod jest dobry czy też nie. Czy strona szybko się ładuje czy ma problemy. Narzędzia, które dają możliwość analizy ruchu na Twojej stronie, dają jednocześnie linki pochodzące od tych stron. Zarówno od Google Webmaster Tools, jak i od Wyszukiwarki Bing, czy Yahoo warto sobie zrobić odpowiednie ustawienia, które jednocześnie przydadzą się w ciągłej analizie. Wszystkie albo większość serwisów, które monitorują frazy, ich pozycje w wynikach wyszukiwania. One również jednocześnie tworzą link do naszej strony. Więc warto wykorzystać wszystkie monitory pozycji, które są za darmo. Dzięki temu monitorujemy za darmo i dużo fraz. Na każdym tego typu serwisie możemy wykorzystywać tyle na ile on nam pozwoli w wersji darmowej. Jeśli nasze potrzeby są na prawdę duże, to możemy skorzystać z płatnych wersji, które to już dają na prawde bardzo duże możliwości. Ahrefs, Majestic to również miejsca takie podstawowe do sprawdzania swojej strony. Więc tam również warto założyć profil a samo sprawdzanie swojej strony wygeneruje podstronę z linkiem do naszej analizowanej strony. Różnego typu sprawdzacze linków przychodzących zwykle też wygenerują podstronę z wynikami i linkiem prowadzącym do tej strony. Jest bardzo dużo przydatnych stron wielonarzędziowych. Niektóre sprawdzają tylko jeden lub kilka praktycznych wskaźników, tak inne ponad 100. Wykorzystaj na początek 20-50 tego typu stron z narzędziami. Jeśli jest tam też możliwość zakładania konta, to zakładaj konto i sprawdzaj czy w profilu nie ma możliwości również tworzenia linku do strony. Jeśli tak, to warto te profile również wzmocnić poprzez napisanie różnych komentarzy i różnych innych rzeczy, które na tych serwisach można robić. Jak zwykle notuj loginy i hasła!!

9.

Zrób sobie pierwsze 10 blogów zapleczowych.

Na znanych serwisach blogowych utwórz pierwsze blogi. Zrób na nich pierwsze 1-2 artykuły. Ich optymalizację pod słowa kluczowe. W każdym artykule 1-2 linki. Następnie jakieś pierwsze dowiązania do tych swoich blogów, może być komentowanie innych blogów na tej samej platformie, z jakiś fejsów i google i twitterów, po wrzucie na te blogi. Pozakładać profile na forach i popisać na nich po kilka postów, w profilu lub/i stopce mieć link do bloga zapleczowego, tak samo jak to się robi ze stroną docelową. Tylko, że w przypadku mniej ważnych zaplecz można mniej dbać o źródło linków i mogą na te blogi prowadzić linki nawet z mało używanych forów o małym Page Rank, ale za to pozwalające na szybkie robienie linków. Zrób sobie po kilka linków na każdego bloga zapleczowego. Loginy i hasła do blogów zapleczowych spisój. Będziesz do nich powracał, rozbudowywał o kolejne wpisy z linkami, wzmacniał ich siłę przez dorabianie linków do tych blogów, tak samo jak do strony pozycjonowanej.
 Te pierwsze blogi niech to będą takie szybkie blogi z mniejszą dbałością. Teraz przyjdzie na poważniejsze:

10.

Zrób sobie kolejne 5 blogów zapleczowych - poważnych i oficjalnych.

Podczas gdy poprzednie 10 blogów ma służyć do szybkiego i byle jakiego robienia wpisów z linkami, teraz przyjdzie czas na zrobienie poważnych zapleczy. Jeśli nie przychodzi Ci nic do głowy, to może być coś w formie wizytówki. Np na blogu tworzysz opis siebie/działalności wraz z dobrą optymalizacją tej strony na swoje słowa kluczowe. Jednocześnie będzie tam link do Twojej strony. Blog taki pozycjonuj jednocześnie podobnie jak stronę docelową. Tzn traktuj poważnymi linkami, powiązanie tematyczne, jakieś katalogi, social media i inne. Nie zdziw się, jak przy tym wszystkim blog zapleczowy sam się wypozycjonuje i będzie wyżej w wynikach niż strona docelowa na te same słowa kluczowe. Tak działają algorytmy google. Wpływa tu bardzo powiązanie stron: fora i blogi tematyczne linkują do Ciebie, ty linkujesz odnośnikami zewnętrznymi do różnych miejsc powiązanych tematycznie. Blog zapleczowy/wizytówka linkuje do Twojej strony powiązanej tematycznie. Blog zapleczowy jest powiązany ze stronami internetowymi tematycznie - i tak to skutkuje. Do tego mieszając profile społecznościowe, które linkują do naszych stron i zaplecz i do stron powiązanych tematycznie i wiele innych robimy sami bardzo ścisłe i bardzo pokręcone powiązanie z których mogą wychodzić bardzo dobre wyniki. Biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że niektóre strony mają jak by priorytet w ocenie, to na prawdę łatwiej wypozycjonować taki prosty blog niż poważny sklep internetowy. Np na bloggerze - uprzywilejowany przez Google, bo do niego należy. Oczywiście, że nie może ono tratkować gorzej swoich stron a specjalnie je wywyższa w łatwości wypozycjonowania aby przyciągać na swoje strony jak największą część internetu. Zrób poważne zaplecza na kilku blogach, najlepiej te najważniejsze na bloggerze.

11.

Zrób sobie linki z forów zagranicznych

Wykorzystaj zagraniczne fora do wzmocnienia strony, ogólnego dobrego przypływu Link Juice. Niestety lepsze linki wymagają więcej trudu i czasu. Ale warto wzmocnić stronę z tego typu źródeł. Im ważniejsze fora internetowe świata, tym więcej ludzi chciało by tam zrobić link do swojej strony i jeszcze więcej automatów do robienia linków. Więc skoro działają one sprawnie, to oznacza, że pewnie nie jest tam tak łatwo zrobić linka. Najtrudniejsze jest pozyskiwanie linków ze stron zrzeszających specjalistów z całego świata w jakiejś dziedzinie.. Gdy trzeba się znać i nie napisać glupot. Wskoczenie np na jakieś jedno z najważniejszych forów świata o tematyce systemów linux. Nie napisać nic mądrego albo napisać głupią poradę - to może się wiązać z całkowitą utratą konta. Im ważniejsze jest forum tym z reguły pilnowany jest bardziej porządek. Na wielu z nich nie ma możliwości zrobienia od razu linka w profilu i stopce. Opcja jest po prostu wyłączona. Sprawdzeni userzy, którzy napiszą już trochę postów i po prostu przekonają adminów, że to wartościowy nowey user - dostają to przyzwolenie. Różne fora, to oczywiście różne reguły i wymogi. Mogą się niestety trafić i takie, które po prostu nikomu już nie dają możliwości robienia linków.. Jednak i na trudne zadania są sposoby. Wiedząc, że trzeba umieć napisać na jakieś tematy i napisać przynajmniej kilka postów aby to miało wartość, to robimy tak. Możemy poprzez użycie samej wyszukiwarki Google wyszukać takie fora, które mają tematy o których chcieli byśmy podyskutować. Takie, na których wiemy, że będzie nam łatwo popisać. Więc dla jednego będzie to programowanie php, dla innego pieniądze inwestycje a dla innego sport czy moda. Wyniki wyszukiwania google dadzą nam najlepsze do tego miejsca w internecie. To, że google dla nas to znajduje, świadczy o tym, że samo określa te miejsca w internecie jako ważne. Mają na pewno dobrą renomę, na pewno wysoki Page Rank, Trust, dużo userów, istnieją od lat i mają się dobrze, aktywnie na nich się ciągle coś dzieje.. Więc tam. Poprzez odpowiednie harvestowanie czyli wyszukiwanie stron plus tematyki plus ich charakteru i możliwości tworzenia tam linków. Na trudniejszych forach, radziłem sobie istnym oszustwem i tworzeniem wyimaginowanych problemów. Z różnych for i miejsc wyszukałem różne problemy związane z oprogramowaniem, typu zmiana czegoś tam pod symbianem, że tworzyłem zlepek innych problemów jakie mieli ludzie w jeden dziwny przypadek. Lepiej nie tworzyć linka od razu w profilu, bo administrator jako pierwsze co to sprawdzi profil i wywęszy, że to wyuzdany problem poruszany na forum a chodziło zrobienie linka - taka operacja zakrawa pod nazwę spam. Toteż naturalnie poruszamy na forum problem. Okazuje się być pokręcony i trudny do rozwiązania. Więc ludzie zadają pytania bardziej szczegółowe, można z nimi podyskutować. Im większe zaangażowanie w temat, tym lepiej dla Ciebie. Poczekaj spokojnie, może też w innych działach napisz kilka postów. Następnie powracamy, logujemy się i robimy linka jeśli jest to możliwe. Na stronach takich, które wymagają zrobienia 10, 20 postów, to można sobie na takich forach systematycznie te posty robić aż uzyska się pozwolenie. Przykładem też na poruszanie problemów jest: Zapytać czemu na open office nie wychodzi tak jak ms office w wordzie coś. Można wtedy to poruszyć na najróżniejszych forach, które się zajmują takimi tematami, czemu tekst przelicza inaczej w jednym i drugim a jeszcze przez jakieś narzędzie co innego wychodzi. Pytania trudne i bez odpowiedzi ale jednocześnie nie takie do odrzucenia tylko angażujące do myślenia i rozwiązywania problemów. Problemy, które już ktoś miał w danym temacie i jeszcze je zrozumieć i trochę zmodyfikować by były trudniejsze w rozwiązaniu winkTym bardziej oczywiście warto robić bardzo dużą liczbę postów na forach związanych jakoś z tematyką naszej strony i z naszymi ulubionymi tematami i najbardziej praktycznymi dla nas forami w życiu.

 

 

 

 

 

 

   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker