This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Sposoby pozyskiwania linków

Podziel się jenotem

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Katalogowanie

Jest to podstawowa i najbardziej znana i powszechna metoda pozycjonowania stron.

Katalogi stron teoretycznie powinny być zbiorem różnych stron podzielonych na kategorie i mają służyć temu by ludzie mogli sobie wchodzić do takich katalogów i wyszukiwać stronki wg kategorii, która ich interesuje.

W rzeczywistości mało kto używa do tego katalogów a to co chcemy wyszukujemy po prostu poprzez wyszukiwarkę internetową.

Katalogi na dzień dzisiejszy mają po prostu zadanie takie aby ludzie zamieszczali tam swoje strony i pozyskiwali linki.

Linki z katalogów należą do najbardziej podstawowych od samego początku tworzenia i pozycjonowania stron internetowych.

A że w dobie powszechnego internetu coraz więcej ludzi pozycjonuje strony, toteż liczba katalogów ciągle rosła. Coraz więcej osób i firm budowało całe swoje sieci katalogów.

Aż doszło do przesilenia i jak to często w gospodarce i finansach bywa - pękła bańka spekulacyjna. Jeśli ludzie czegoś nadużywają, ma to złe konsekwencje.

Oczywiście Google w swoich algorytmicznych systemach oceniania wzięło się na poważnie za katalogi, jako jedno z ważniejszych źródeł linków na wszystkich stronach świata.

W dawniejszych latach internetu, często słowo szukane przez google dawało w wynikach rezultat wpisu do katalogu lub całej kategorii w jakimś katalogu stron. Ludzie rzeczywiście przeszukiwali katalogi w takim samym znaczeniu jak to zawsze katalogi występowały.

Na chwilę obecną widać, że firmy pozycjonujące każdemu niemal klientowi robią tę samą procedurę od początku, niezmienną od lat - katalogowanie. Widać, że mimo wszystkich strachów i kar od google'a została akceptowana jako spełniająca swoje zadanie grupa katalogów.

Głównie te katalogi, które są najdłużej w internecie.

Mają duży Page Rank, mają swoje atuty jako strony często używane i linkujące do wielu innych stron - ważnych. Atuty strony takie jak: lata istnienia, miliony odwiedzin, Page Rank, liczba linków przychodzących i wychodzących z katalogów - to wszystko razem przez system ocen google jest bardzo dobrze oceniane - tak na zdrowy rozsądek.

Zaletą używania katalogów w pozycjonowaniu jest fakt, że zawsze z katalogu dostajemy link dofollow. Czasem mamy możliwość dodania dwóch lub trzech linków, w tym linków do podstron.

W katalogach nasza strona znajdzie się w odpowiedniej kategorii, gdzie też znajdują się inne strony z tymi samymi słowami kluczowymi, toteż moc linku jest duża.

Dodawaj tylko do mocnych katalogów i moderowanych. Wówczas masz pewność, że pozyskasz mocny link. Niektóre katalogi mają tak dużo zgłoszeń dodania nowych stron, że administracji zajmuje to dużo czasu. Może się zdarzyć, że po zgłoszeniu swojej strony do katalogu, dopiero miesiąć później decyzja zostanie zaakceptowana.

Na pewno dobry skutek przyniesie dodanie strony do wszystkich najmocniejszych polskich katalogów o Page Rank 4-5-6.

Jeśli Twoja strona jest anglojęzyczna możesz liczyć też na dodanie do najmocniejszych katalogów świata - yahoo oraz dmoz.

Możesz zdobywać też linki z katalogów o Page Rank 3-2-1. O ile twierdzisz, że warto.

Bez spamowania. Zmieniaj tekst za każdym razem. W przeciwnym wypadku może być odmowa dodania Twojej strony, nawet po dokonaniu opłaty. Zarówno dla właściciela katalogu jest ważne by treści się nie powtarzały, bo to jest uznawane za spamowanie, jak i dla Ciebie jest ważne aby google nie stwierdziło, że spamujesz.

Większość najlepszych katalogów jest płatna i może wynosić od 50 groszy do kilkanaście złotych. Jednak zdecydowanie warto mieć link z najmocniejszych katalogów z serwisów takich jak: gazeta.pl, onet.pl, interia.pl. Pojedyncze linki z tak mocnych, starych i zaufanych stron są mocniejsze od wielu linków ze słabych źródeł.

Katalogi nie są już tyle warte co kiedyś a wręcz szkodliwe w nadmiarze. Na pewno nikomu nic złego się nie stanie po dodaniu swojej strony do kilku najmocniejszych katalogów. Ale nie warto wysilać się nad dodawaniem do dużej liczby katalogów. Kiedyś przynosiło to dobre rezultaty a teraz wręcz odwrotnie.

Ze względu na zaistniałe zmiany, linki z katalogów powinny dziś stanowić mały procent wszystkich linków przychodzących

Za to są takie katalogi do których warto dodać link z uwagi na to, że będzie to mocny link. Ale może to nie być opłacalne ze względu na koszty.

Takimi katalogami mogą być: katalogi firm czyli zadbane i moderowane katalogi, które przyjmują tylko i wyłącznie strony firmowe. Strony firmowe z kolei muszą się potwierdzić danymi i strony firmowe są zwykle porządne, więc katalog firm nie powinien mieć żadnych złych linków wychodzących.

Katalogi sklepów - na tej samej zasadzie. Jeśli masz sklep internetowy to jest parę katalogów dla Ciebie, gdzie również są przyjmowane tylko i wyłącznie strony sklepów internetowych. Więc taki katalog sklepów również powinien mieć same porządne linki wychodzące.

Katalogi blogów - jest trochę też katalogów blogów zarówno polskich jak i zagranicznych. Katalogi takie jeśli są zadbane to nie pozwolą na dodanie żadnej strony spamującej. Będą tam tylko i wyłącznie porządne blogi o dość dużej audiencji.

Są też tego typu katalogi zagraniczne, które przyjmują wpisy z blogów w różnorodnych językach. Niestety większość z nich jest płatna a niektóre bardzo srogo sobie za to życzą. Np jeden katalog blogów pobiera opłatę około 200 dolarów/rok. Ale w tym katalogu można być razem z wielkimi i ważnymi blogerami z całego świata. Za pomocą tego zyskiwać nową audiencję, dużo wejść na stronę a jak się spodoba wielu ludziom to dzięki temu uzyskiwać od nich linki organiczne. Jednak polecam tą opcję tylko dla bardzo dobrych pisarzy i mających strony w wersji anglojęzycznej.

 

Strony Pressel Pages

Tzw precle. Są to strony zawierające artykuły do przedruku.

Ludzie lubią czytać artykuły i jest masa ludzi, którzy Tworzą strony nie wnosząc nic od siebie tylko kopiując artykuły z innych stron.

Z myślą o tym powstały precle.

Na preclach możesz znaleźć mnóstwo artykułów podzielonych tematycznie. Jednak nie ma zbyt wielu wartościowych polskich precli.

Najbardziej znane to artelis i eioba. Mają tę zaletę, że jest tam na prawdę wielu czytelników. Pisząc artykuł możesz pozyskać nawet kilka linków.

Linki też można uzyskać z profilu. Jest szansa, że Twój artykuł spodoba się ludziom i wiele osób skopiuje go na inne strony, kopiując jednocześnie linki zawarte w tekście. Zamieszczanie wartościowych artykułów może wygenerować solidny ruch na Twojej stronie.

Artykuł przyporządkowuje się w odpowiednich kategoriach, dzięki czemu podobnie jak w przypadku katalogów możemy liczyć na wzmocnienie wartości linków, jeśli są w odpowiednich kategoriach wraz z innymi artykułami zawierającymi podobną tematykę i słowa kluczowe.

Jest też wiele beznadziejnych precli, na które nie wchodzi nikt oprócz osób, które dodają artykuły by zdobywać nowe linki. Są też precle, po których na pierwszy rzut oka widać, że wcale nie są moderowane i pełne spamu. Tekst jest pisany niepoprawnym językiem, bo ktoś za pomocą programu zmieniał tekst na synonimizowany aby tylko różnił się od poprzedniego, ale wcale nie wychodzi z tego poprawny język polski.

Dodaj wartościowe artykuły do kilku najmocniejszych polskich precli a jeśli nie masz problemu w pisaniu w języku angielskim to znajdziesz masę tego typu światowych serwisów i będziesz mieć większe pole do popisu.

Na polskich stronach jest tylko kilka mocnych precelków, resztę możesz zaniedbać. Możesz też zlecić dodanie artykułu do prywatnych i zadbanych precli, posiadających Page Rank minimum 2 oraz nie posiadających przesadnego zagęszczenia linków w artykułach. Roboty google przychylnie oceniają artykuły, w których jest max 2 - 3 linki.

Nie polecam nikomu dodawania linków zakupionych np na allegro gdy ktoś proponuje dodanie do prywatnych blogów/precli.

Mimo, że niektórym udało się wychodować takie prywatne zaplecze i uzyskać nim wysoki Page Rank.

Zwykle okazuje się, że to coś wychodowanego tylko na potrzeby pozycjonowania i zarabiania na ludziach.

Artykuły tam zamieszczone mają wszystkie niemal taką samą długość. Wszystkie mają niemal identycznie po 2 linki wychodzące. Artykuły nie są w języku polskim ale w beznadziejnym niepoprawnym językiem utworzonym przez synonimizujący program.

Czemu nie polecam: Bo sam się dziwie, że google jeszcze nie zbanowało tych precelków ale przyjdzie na nie czas prędzej czy później a wtedy liczni ludzie, którzy zakupili tam linki, oberwą i to mocno - po co ryzykować.

Wystarczy, że pracownik google zobaczy tę stronę na własne oczy a wówczas nałoży karę ręczną.

A do takich incydentów dochodzi na skutek konkurencji pomiędzy firmami pozycjonującymi. Jedna osoba zgłasza zaplecze drugiej osoby aby wygryźć ją z interesu.

Na skutek takiego donosicielstwa traci pozycjoner na swoim długo hodowanym zapleczu jak i wszystkie osoby, które kiedykolwiek korzystały z jego usług..

 

Oczywiście są możliwiści takie aby ktoś do swoich wychodowanych i dobrych precli dodał linki dla Ciebie, ale jak kogoś takiego znaleźć... Jeśli jednak dobrze pokombinujesz przez różne pomysły i propozycje i formy już istniejącej współpracy, to jak najbardziej :)

Możesz po prostu systematycznie rozwijać swój system blogów i precli na potrzeby pozycjonowania własnych stron a jednocześnie tak je prowadzić aby nie groziło Ci to co właścicielom precli z tysiącami linków wychodzących.

 

Fora internetowe 

Tu mamy wielkie pole do popisu. Mamy też wielką gamę for zarówno polskich jak i zagranicznych.

Na forach zakładamy profile i już w samym profilu możemy podać link do naszej strony.

Dodatkowo wiele for pozwala na utworzenie podpisu w stopce, który to podpis również może być linkiem. No i wreszcie mamy możliwośc umieszczania linków w treści pisanych postów.

Dzięki forom mamy możliwość zastosowania skutecznej strategii pozycjonowania, która polega na tworzeniu dużej ilości profilów na forach. Dodatkowo, gdy już mamy założone profile to piszemy posty. Bez względu na to czy znamy się na temacie czy też nie, należy się wysilić i zrozumieć o co tam chodzi i wtrącić się w dyskusje. Pisać należy trafne i inteligentne posty, w przeciwnym wypadku grozi nam usunięcie postu a nawet profilu, jeśli moderacja uzna to za zwykłe spamowanie.

Mamy też możliwość pozyskiwania linków z najmocniejszych for światowego internetu. Dla leniwych ograniczy się to do zakładania profilów. Dla profesjonalistów będzie należało także, zrozumienie tematów, o których jest mowa oraz napisanie kilku postów bez względu na to czy trzeba w języku angielskim czy francuskim. Dla nie znających języków obcych są takie narzędzia jak słowniki internetowe, translatory a najlepsze jest użycie przeglądarki google chrome do stron obcojęzycznych. Przeglądarka ma opcję tłumaczenia stron. Warto się wysilić, zatrzymać na kilka chwil dłużej na każdym forum by pozyskać bardzo mocne linki.

W zależności od sytuacji może się udać zrobić linki z forum:

  • Tylko w profilu, ale wówczas i tak warto zrobić kilka postów by one prowadziły linkiem do profilu wraz z tym linkiem
  • W profilu oraz w stopce. Wówczas każdy post napisany na forum będzie zwiększał liczbę linków o 1
  • W profilu i stopce, z tym, że na niektórych forach przy każdym poście jest też link do strony. Więc każdy post generuje 2 linki na raz.
  • Z niektórych forów w stopce utworzymy nawet po 2-3 linki
  • Z niektórych forów w ramach marketingu uda się utworzyć linki w treści postu.
  • Nic się nie uda, nie będzie pozwolenia na zrobienie linków a nawet jak się zrobi w profilu, to administrator na złość zrobi tam noindex a dojście do profilu mianem "nofollow" a przez to roboty nie zaindeksują twojego linku.

Korzystaj z sytuacji gdy z danego forum możesz zdobyć szybko kilka - kilkanaście linków, zamiast tylko jednego w profilu.

Oprócz wykorzystywania najmocniejszych for z linkami dofollow, korzystamy również z wyszukiwarki internetowej, wpisując: "słowo kluczowe, forum" Wówczas pojawia nam się zbiór for na których jest tematyka powiązana z naszą stroną. Linki stąd pochodzące będą miały większą moc dzięki temu.

 

Blogi internetowe

Mamy miliony blogów na całym świecie. Blog to najszybsza i naprostsza forma stworzenia obszernej strony internetowej.

Istnieją blogi o bardzo dużej czytalności, mające tysiące odsłon dziennie. Duża część blogów daje możliwość komentowania artykułów w taki sposób, że jako komentator wypełniamy krótki formularz, w którym należy podać imię, adres e-mail, nieobowiązkowo adres strony oraz treść komentarza. Jeśli w miejsce imienia wpiszemy frazę, którą chcemy pozycjonować oraz podamy w odpowiednim polu adres do naszej strony, to wówczas pozyskamy link z anchor tekstem jako nick piszącego post. Ale są też inne możliwości. W niektórych blogach mamy edytor tekstu dający możliwość dodania linków.

W sytuacji gdy nie widać sposobu na dodanie linku można jeszcze próbować za pomocą kodu html pod postem tworzyć link jako podpis. Trzeba się liczyć z faktem, że należy się wysilić aby jak najwięcej linków przechodziło moderację. Posty powinny być trafne i sensowne aby moderacja chciała zostawić Twój komentarz jako wartościowy. Bezsensowny wpis z linkiem najczęściej jest traktowany jako spam.

Stosuj tę samą technikę co w przypadku forów internetowych czyli wyszukuj powiązane tematycznie. Jednocześnie korzystaj z najmocniejszych polskich i zagranicznych blogów by pozyskiwać mocne linki ze stron o wysokim Page Rank.

Z blogów można pozyskiwać linki na różne sposoby. Najpopularniejszy to link z komentarzy, gdzie nick staje się linkiem do strony. Drugi sposób to samodzielne zakładanie blogów, które to w treści będą miały linki do naszych stron. No i jeszcze inne formy katalogów pozwalają na założenie konta a w profilu można uzyskać link do strony ale za to nie można tego linku mieć wraz z każdym komentarzem. A jedynie komentarz może prowadzić do profilu, w którym dopiero jest link docelowy.

 

Social Media 

Tu znowu mamy duże pole do działania. Jest duża różnorodność stron społecznych, więc nie da się tu opisać ogólnie pozyskiwania linków. Możliwości zależą od charakteru serwisu społecznościowego.

Najbardziej znane to oczywiście: facebook, twitter, linkedin, a z polskich: nasza klasa, wykop, goldenline. Strony na których wymienia się informacje, szuka znajomości itp. Roboty google dobrze oceniają linki pochodzące z social media. Ponieważ to właśnie na tych stronach przebywają miliony internautów, którzy na prawdę dostrzegają i wchodzą na zamieszczane linki. Nie możesz liczyć na to samo, np dodając stronę do katalogu, tak ,że z tego powodu tysiące osób zagądną na tę stronę. Jeśli prezentujesz coś ciekawego to wówczas masz duże szanse, że użytkownicy sami będą powielali link i tym samym wzmacniają pozycję Twojej strony.

Niemal obowiązkowo należy zakładać fan page na facebooku, linkować na nk, mieć konto na google plus i twitterze. Do tego kilka innych mocnych typu: lastfm, blog zapleczowy na tumblr, na wordpress-ie i blogspocie. Głównie z uwagi na fakt, że zakładając na innych serwisach społecznościowych i forach swój profil, masz możliwość dodawania linku do swoich profili na najważniejszych społecznościowych stronach świata. Dzięki czemu przy zakładaniu mocnych profili za każdym razem podlinkowujesz inne mocne profile. Warto podlinkowywać dodatkowo te najmocniejsze profile i pingować.

Dodatkowo zdobywaj plusy od googe i "lubię to" od facebooka. Za pomocą social media możesz tworzyć szeroko zakrojony marketing internetowy i pozyskiwać tysiące wejść na swoją stronę.

Strony na domenach .edu .gov

Strony tego typu wykorzystujemy w pozycjonowaniu po to by budować większe zaufanie do naszej strony. Na takich domenach oparte są stronki należące do ważnych instytucji rządowych oraz edukacyjnych np uniwersytety. Wybieramy strony edu i gov o wysokim Page Rank oraz Trust Rank i pozyskujemy z nich linki. Często nie jest to łatwe, strony są poważne i nie pozwalają sobie na spam. Aby pozyskać linki z najmocniejszych stron należy pisać posty trafne i inteligentne.

Aktualizacja: Nie wiem czy na dzień dzisiejszy jest sens się zajmować tą grupą. Linki ze stron edukacyjnych i rządowych na prawdę miały dużą moc. Ale z tego powodu były przeprowadzane ataki spamujące z całego świata, toteż te strony albo wyłączały wszystkie możliwości dodawnia nowych linków. Włączały nowe i bezpieczne metody zakładania konta tylko dla potrzebujących. A wszystkie te, które tego nie zrobiły to zostały tak zaśmiecone/zaspamowane, że dodawanie tam linków już nie miało żadnego sensu. Teraz wydaje się być niemożliwe aby znaleźć jednocześnie stronę .edu .gov z której można pozyskać link do naszej strony a jednocześnie niewiele ludzi na świecie o tym wie ;)

Strony na skrypcie wiki

Tu możemy zakładać konta użytkownika, w których robimy rozbudowany opis i po jeden lub dwa linki do naszej strony lub podstron. Od pewnego czasu strony typu wiki są bombardowane blastami spamującymi. Spamowanie na tego typu stronach jest dosyć łatwe dla odpowiednich narzędzi a z tego powodu strony oparte na tych skryptach stały się wylęgarnią wirusów. Nie ufaj przesądom o cudownej mocy Trust Rank takich stron. Na pewno jeśli wybierzesz te najmocniejsze o największej popularności i wysokim Page Rank oraz posiadajace zabezpieczenia typu captcha i pytania kontrolne. Wówczas takie strony na prawdę dają możliwość pozyskania mocnych linków.

Jak wiadomo, strony tego typu mają tę funkcję, że każdy może zamieszczać odpowiednie hasła a inni mogą je poprawiać. Z uwagi na to, spamiarki nie tylko zakładają konta na niezabezpieczonych wiki ale i zmieniają hasła. Dzięki czemu na hiszpańsko języcznej stronie ze skryptem wiki, na hasło Barcelona, dowiaduejsz się, że Barcelona to usługi kateringowe w Bydgoszczy.

Odradza się korzystania z usług spamowania na strony wiki. Gdyż, jeśli można do nich spamować to oznacza, że są to strony zaspamowane, źle moderowane lub niemoderowane w ogóle. Strony z których wychodzi dużo spamu to na pewno nie strony o wysokim TR. Korzystaj tylko z tych najmocniejszych.

Expression Engine i inne skrypty 

Expression Engine jest to cms służący do tworzenia stron. Podobnie jak joomla czy mambo. Na takim skrypcie mogą powstawać różnorodne strony: fora, blogi i inne. Dla pozycjonujących liczy się fakt, że jeśli taka strona daje możliwość założenia konta. To w swoim profilu możemy napisać dłuższą treść, wstawić 2 - 3 linki, w tym do podstron. Zawsze jest dla nas korzystna sytuacja, gdy można zdobyć więcej niż jeden link, w tym do podstron. Korzystanie z tych stron daje możliwość dywersyfikacji linków, co jest bardzo istotne.

Tak jak zawsze, wybieraj tylko mocne strony oparte na tym skrypcie.

Aktualizacja: expression engine było skuteczniejsze kiedyś niż dziś. Większość forów była tak zaspamowana, że zaczęto usuwać profile a nowozakładanym uniemożliwiono pisanie treści "bio" Jednak sugeruję, że jesli na jakimś skrypcie forów czy blogów dojrzycie dobrą formę pozyskiwania linków, to można wyszukiwać strony właśnie na takim skrypcie oparte a jeszcze lepiej jeśli będą to strony powiązane tematycznie.

 

Kanały RSS

Kanały rss służą do pokazywania na jednej stronie treści z innych stron. Są formą subskrypcji innych stronek internetowych.

Najbardziej odpowiednie użycie takich kanałów to jeśli ma się zmieniającą i częstą treść na swojej stronie, np blog z artykułami, wtedy najlepiej do tego podłączyć kanał rss. Kanał taki jest linkiem. Jeśli pisze się odpowiednio ciekawe treści, wówczas można liczyć na to, że ktoś sam zechce to subskrybować w takiej formie. Im więcej stron z kanałem rss do naszej strony tym więcej linków tego typu. Kanały rss można też promować dodając do katalogów rss takich jak feedburner.

Artykuły sponsorowane: To jedna z najefektywniejszych form linków jakie można tylko dostać. Wiele stron internetowych zarabia nie tylko na reklamach tam załączonych ale mają także w sobie dział poświęcony na artykuły sponsorowane. Właściciele stron pozwalają na dodawanie artykułów na ich strony na określonych zasadach, np musi być powiązanie tematyczne z tą stroną i max jeden link wychodzący - wtedy skuteczność jest jeszcze większa i autorytet samej strony nie spadnie z tego powodu.

Oczywiście takie artykuły można przesłać tylko za opłatą. Niektórzy liczą sobie za to 10 zł, niektórzy 100 zł a niektóre wielkie serwisy czytane przez miliony użytkowników umożliwią nam to w cenie kilku tysięcy PLN..

Za to parę tego typu linków może się okazać bardziej wartościowe niż setki linków innego rodzaju. Kilka razy wyczytałem na stronach polskich i zagranicznych jak to niektórym osobom udało się osiągnąć top 10 na wszystkie frazy po zaledwie paru napisanych artykułach i zamieszczonych na bardzo dobrych serwisach.

 

Inne strony

- Jeśli handlujesz lub świadczysz usługi, zamieść ogłoszenie na stronach lokalnych ogłoszeń dajacych możliwość pozyskania linków.

- Zakładaj proste blogi o tematyce powiązanej ze swoją stroną. Na tych blogach umieszczaj linki do swojej strony.

Następnie podlinkuj te blogi. - Różne strony służące sprawdzaniu pozycji strony, parametrów do strony. Oceniające wartość strony itp, często generują link dofollow do sprawdzanej strony.

- Odnajduj mocne strony polskiego i światowego internetu. Użyj strony alexa.com by sprawdzać strony wg rankingu popularności w świecie lub wg krajów. Oczywiście tylko niektóre z tych stron dają możliwość pozyskania linków. Wśród stron z największą liczbą odwiedzin są np banki, sklepy internetowe, serwisy z plotkami, strony porno, z których nie ma możliwości pozyskania linków.

- Wpisuj w google szukane słowa i wszędzie gdzie je znajdziesz tam sprawdź czy nie da się pozyskać linka.

- Sprawdź jakie linki prowadzą do Twojej konkurencji. Wyciągnij z tego te najbardziej wartościowe źródła - powiązane tematycznie i z dobrymi parametrami. Prosty sposób choć czasochłonny to wyprzedzenie konkurencji w ten sposób, by mieć linki z tych samych wszystkich źródeł i do tego znacznie więcej.

- W zależności od tego czym się zajmujesz możesz mieć także inne źródła pozyskiwania linków, które innym są mniej znane. Np wydawcy dokumentów, poradników i innych mogą pozyskać linki z serwisów, które zajmują się uploadem, downloadem i promocją materiałów w formacie pdf. Te same serwisy można wykorzystać też w taki sposób, że samo dokument .pdf będzie miał w sobie linki. Po wrzuceniu na stronę dokument ten stanie się podstroną serwisu linkującą do tych stron, które chcesz. Podobnie jest ze stronami zajmującymi się audiobookami.

Tak samo graficy komputerowi czy programiści i różnorodne inne dziedziny zrzeszające ludzi, mają swoje strony gdzie jest market usług a w profilu można zamieścić link do swojej strony oficjalnej/portfolio

- Komentowanie i nawiązywanie znajomości z blogerami. Może to zaprocentować w taki sposób, że im się spodoba nasza treść i sami podlinkują jakiś artykuł, który uważają za godny uwagi. Ale też można nawiązać współpracę taką, by pytać ludzi o możliwość dodania linku do naszej strony w zamian za jakieś nasze linki z zaplecza czy też strony. Taka wymiana linków bez pośrednictwa systemów wymiany jest bardzo cenna i nie narażona na kary algorytmiczne.

 

 

 

 

   
© ALLROUNDER
eXTReMe Tracker